четврток, 4 ноември 2021

Љубов и Секс

Нумеролозите откриваат: Ова се најсреќните денови за свадби во 2022 година, а еден ден е особено важен

Доколку планирате свадба следната година, а не сте одлучни за датумот, погледнете кои денови ви ги препорачуваат нумеролозите. Нумеролозите...
Живот и Стил

Волшебен град на два континента: Место на различни култури во кое може да уживате во текот на сите годишни времиња

Истанбул е градот во кој ќе уживате во секое годишно време од годината. Тешко дека ќе погрешите доколку одлучите да го посетите Истанбул....
Љубов и Секс

Заборавивте како е да се биде романтичен во врската?! 5 сигурни начини како повторно да ја раздрмате страста

Романтиката може да биде вистинско освежување за вашата врска Вистина е дека страста помеѓу две лица не може да трае вечно ако не се...
Радио Милева

Жешка фотосесија на најпознатата бугарска старлета и топ модел, Николета Лозанова за „Ноќта на вештерките“: Секси куќна помошничка за очјни домаќини (ФОТО)

Поубавата половината на голманот на ФК Левски од Софија, Николај Михаилов, расната бугарска старлета и топ модел  Николета Лозанова...
Вистаграм

Модна инспирација од омилените Инстаграм девојки: Деловни комбинации за есенската и зимската сезона

И додека пролетта и есента носат најмногу можности за комбинации и значително ја олеснуваат секојдневната дилема што да облечете, зимата,...
Радио Милева

Го нeмате видено во вакво издание: Здравко Чолиќ уловен како вежба во осмата деценија од животот (видео)

Здравко Чолиќ во почетокот од својата кариера важеше за еден од најзгодните пејачи, а и денес кога има 70 години е вистински фраер. Екипата...
Радио Милева

Проговори куќната помошничка на Сека Алексиќ: Откри детали од бракот на пејачката и нејзиниот сопруг Вељко

Бракот меѓу пејачката Сека Алексиќ и нејзиниот сопруг Вељко наликува на бајка. Пејачката заедно со семејството живее во Нова Пазова,...
Радио Милева

Ќерката на Миле Китиќ промовира „пиштол гола“ уметност: Елена ја покажа целата вселена на голите гради (ФОТО)

Ќерката на познатата брачна – фолк двојка Миле Китиќ – Марта Савиќ, младата пејачка Елена Китиќ неретко  на својот Инстаграм профил...
Радио Милева

Наташа Родиќ кончено го покажа момчето: Ја поврзуваа со синот на Злата Петровиќ, а таа сега откри кој и го украде срцето (фото)

Третата сестра од Родиќ, Наташа Родиќ некое време ја поврзуваа со синот на Злата Петорвиќ, Јован Пејиќ. Имено, тие не ги ни потврдија...
Радио Милева

Српската мисица што покажуваше двоглав орел, заврши в болница: По страшниот стрес од медиумскиот линч, ненадејно и се слошило (ФОТО)

Валентина Петровиќ, српската мисица што покажуваше двоглав орел била хоспитализирана откако сношти ненадејно и се слошило! Валентина...