понеделник, 1 ноември 2021

Радио Милева

Регионалните медиуми не престанаа да пишуваат: Која е Данела Арсовска – жената која преживеа „бугарска афера“ и го доведе Заев до оставка! (ФОТО)

Главна вест во сите денешни срски медиуми се резултатите од локалните избори, а најмногу оставката на премиерот Зоран Заев, со тоа и...
Живот и Стил

Фотографии кои докажуваат дека со мали промени домот може да го претворите во топла есенска оаза

Домот можете да го трансформирате во удобна есенска оаза со употреба на адекватни детали во традиционални бои за оваа сезона. На располагање...
Промотер

Од некогашните „Памперс“ (п)остана „КОД 369“ кој уште на почеток повикува – „Остани до крај“ (Лирик Видео)

КОД 369 се македонски бенд од Битола формирани во 2020 година. Бендот се: Ирена Димовска (вокал), Даниел Митревски (гитара, придружни вокали),...
Радио Милева

Дали Кети Пери ја има најкреативната маска за „Ноќ на вештерките“? Пејачката се маскираше во вакцина (фото)

„Ноќ на вештерките“ или „Halloween“ е познат како ден кога луѓето ширум светот се маскираат, а во последно време многумина се натпреваруваат...
Радио Милева

Српската старлета Тијана – „Ајфон“ брутална кон Виолета, силуваната од свештеник учесничка во „Задруга“: „Никој не бил силуван без причина“ (ФОТО)

Старлетата и поранешна ријалити натпреварувачка  Тијана – „Ајфон“ гостуваше во една емисијата за познати личности, а по тој повод...
Радио Милева

Најсексапилната српска политичарка Ана Гроздановиќ во провиден фустан на Инстаграм: Црно па (не) се гледа, ама и тоа како се насетува што носи одоздола (ФОТО)

Ана Гроздановиќ денес е позната како една од најубавите, најзгодни најсекси  млади политичарки на српската политичка сцена. Многумина...
Радио Милева

Еве како изгледа и со што се занимава љубовницата на Кеба со која пејачот има вонбрачна ќерка (фото)

Љиљана Јевремовиќ која јавноста ја памети по аферата со  Драган Којиќ Кеба денес потполно се повлече од јавноста и ја промени професијата. Драган...
Радио Милева

Болдвин првпат проговори за трагедијата која се случи на сет: „Ваква несреќа се нема случено досега“

Холивудскиот актер Алек Болдвин првпат се појави пред камери по несреќата која се случи на сет на која ја усмрти директорката на фотографија...
Радио Милева

Ана Кораќ за „Ноќта на вештерките“ во манир на крволочна секси невеста на најпознатиот вампир: Старлетата покажа како би изгледала првата брачна ноќ на Дракула (ФОТО)

Ана Кораќ, една од најпознатите српски старлети, освен по естатските зафати и учествата во повеќе сезони на најгледаното ријалити, стана...
Радио Милева

Јелена Карлеуша за „Ноќта на вештерките“ во еротски изданија, смени два костима: Од зомби секси чесна сестра, до „пиштол гола“ самовила! (ФОТО+ВИДЕО)

Пејачката Јелена Карлеуша ги замени жешките пози на плажите во Дубаи со костимирање за „Ноќта на вештерките“, па објави фотогарфии...
Радио Милева

Емотивна исповед на синот на Марина Туцаковиќ по 40 дена од нејзината смрт: Лача откри како изгледале последните денови на текстописецот

Текстописецот Марина Туцаковиќ почина на 19 септември, а 40 дена по нејзината смрт, нејзиниот син Милан Лача Радуловиќ проговори за нејзините...
Радио Милева

Хелена Топаловиќ попусто го криеше избраникот: Топалко им дојде на слава, па сподели фотографија со зетот (ФОТО)

Пејачот Милан Топаловиќ Топалко објави заедничка фотографија со ќерката Хелена Топаловиќ и нејзиниот сопруг Драган Алексиќ. Иако...
Радио Милева

Еве што кажаа познатите кога ги прашаа: Има ли некој(а) од македонската естрада „Only fans“ страница и дали тоа е еден вид легална проституција?

Дали сте слушнале за „Only fans“ страниците? Тоа е платформа која постои од 20216штата година, но никогаш не била толку популарна колку што...