сабота, 30 октомври 2021

Радио Милева

Еве како изгледаше сестрата на Цеца на својата венчавка – Лидија на сопругот фудбалер му роди четири деца (фото)

Светлана Цеца Ражнатовиќ до пред 2 години живееше со својата сестра Лидија Ококоćиќ во вилата во Дедиње. За јавноста е добро познато...
Радио Милева

„Мајка и ја остави кога имаше три месеци, со татко и ретко се гледа“: Соседите од родното место на Милица Павловиќ открија детали од животот на пејачката

Пејачката Милица Павловиќ детството го помина на југ во Србија, местото наречено Доњи Буниборд во Лесковац. Бракот на нивните родители...
Радио Милева

Ќе го препознаете ли ова дете, денес е македонска музичка легенда: „Кој се насмее ќе јаде ќотек!“ (ФОТО)

Времето ги менува луѓето, годините сите не трансформираат во секој поглед… И како личности, но најмногу физички. Многумина не можете...