петок, 29 октомври 2021

Радио Милева

Нови детали за случајот на Болдвин: Помошник режисерот призна – „Не проверив дали куршумите се вистински“

Актерот Алек Болдвин уби кармеманка Халина Хачинс  и го рани режисерот Џоел Соуза. на сет за филмот „Rast“, а сега е откриено што кажал...
Радио Милева

Тамара Ѓуриќ на „меден викенд“: Цицлестата старлета го сподели телесениот раскош на Инстаграм со фотографирање, а со својот тазе сопруг, во реално уживање (ФОТО+ВИДЕО)

Српската старлета Тамара Ѓуриќ пред неколку дена му го кажа судбоносното „да“ на својот избраник Никола Качаревиќ со кој веќе ја има...
Радио Милева

40 дена од смртта на Марина Туцаковиќ: На поменот се појавија синот и сопругот, а еве кои од естрадните личности се појавија

Денес (29.10.2021) се полнат 40 дена од смртта на српскиот текстописец Марина Туцаковиќ. Марина почина на 19 септември по долгата и тешка борба...
Радио Милева

Ана Николиќ имаше брутален одговор на прашањето на новинарите за Раста: „Ти да не си некој сосед од селото, па те интеренсира тоа“

Пејачката Ана Николиќ во последно време е во центарот на вниманието на медиумите поради пишувањата за нејзиниот љубовен живот и шпекулациите...
Радио Милева

Џакузито и е втор дом: Актерката Даница Максимовиќ се разголе на 68 години, па ги засени и многу помладите со своето одржано тело и раскошните облини! (ВИДЕО)

Даница Максимовиќ (68) отсекогаш важела за една од најубавите актерки, која и сега, во седмата деценија од животот, изгледа многу помладо....
Радио Милева

Joвана Јеремиќ ја поткачи Јована Јоксимовиќ: „Прашајте ги нејзините колеги како се однесувала со нив“ – тврди дека има комплекси

Водителката Јована Јоксимовиќ тврди дека нема конкуренција и дека Јована Јоксимовиќ која во еден период и беше омилена, е далеку да...
Радио Милева

Теодора Џехверовиќ се пофали со фотографија од Чикаго, а една „обожавателка“ ја „уништи“: „Можеш кај сакаш да одиш, ама селото од тебе не оди никаде“ (ФОТО)

Пејачката Теодора Џехверовиќ  е на американска турнеја од каде секојдневно ги известува своите бројни следбеници за секој нејзин чекор. По...
Радио Милева

Речиси гола или до грло закопчана, Карлеуша предизвикува возбуда, полемика и смеа: „Донатела Версаче ми е маќеа“! (ФОТО+ВИДЕО)

Иако овој пат беше облечена повеќе отколку што сме навикнати, Карлеуша продолжи да провоцира и доминира додека е во Дубаи. Русокосата...
Радио Милева

И три недели по смртта, македонскиот пејач Васил Атанасов се’ уште не е погребан, а неговата сестра раскажува низ каков пекол поминуваат во Германија: „Да знаев, брат ми на раце би го однела во Македонија“

Фолк пејачот Васил Атанасов кој по тешко боледување почина на 8-ми октомври 2021 година во Германија, каде што живееше околу две децении...
Радио Милева

Прија уловена како прави прекршок: Пејачката двапати поминува на црвено додека синот е со неа во автомобилот (видео)

Пејачката Александра Пријовиќ за време на возење направи неколку сообраќајни прекршоци. Имено, екипата на „Папарацо лов“ ја улови...