четврток, 28 октомври 2021

Радио Милева

Цеца Ражнатовиќ не се појави на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“ – ова е причината и еве кој ја замени

Пејачката Цеца Ражнатовиќ од оваа сезона е новиот член на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“. Цеца дојде наместо Јелена...
Радио Милева

Пејачот „распали“ по Саша Поповиќ и Жика Јакшиќ: „Гранд и Миле Бас ми должат 500 000 евра, ако не ми исплатат ќе ги тужам“

Пејачот Хасан Дудиќ тврди дека „Гранд продукција“ и Миле Бас кој е сопственик на „Јужни ветар“ му должат пари и тој долг изнесува...
Радио Милева

ДНК на естрадно-градоначалничка средба со Данела Арсовска: „Мајка си е мајка, татко може да ти биде секој“!

Во екот на кампањартта пред вториот круг локални избори во трката за иден градоначалник на Скопје, меѓу многубројните средби со граѓаните,...
Радио Милева

Вака изгледала денес познатата македонска пејачка како девојче: Да не знае дека се таа и сестра и на сликата, ни сама не би се препознала (ФОТО)

Времето ги менува луѓето, годините влијаат и на созревањето и на физикусот, па затоа сите ние имаме стари фотографии, кои се нашите чувари...
Радио Милева

Музичка честитка: Eлена Велевска роденденски запеја заедно со децата и без комплекси откри колку години наполни (фото + видео)

Денот кога сме се родиле, роденденот го славиме еднаш во годината. Токму родендените може да бидат повод да се соберат пријателите, роднините...
Радио Милева

Столе му врати „мило за драго“ на Депај, а го смени и Куман: Македонскиот репрезентативен голман „причина повеќе“ за отказот на тренерот на Барса (ФОТО)

Холанѓанецот Роналд Куман повеќе не е тренер на Барселона. Ова го објави каталонскиот клуб на својата официјална веб-страница ноќта...