среда, 27 октомври 2021

Мегафон

Концерт на Македонската филхармонија: „Зимски соништа“ под диригенство на Конрад ван Алфен од Холандија

Оркестарот на Македонската филхармонија овој четврток во 20 часот ќе го одржи концертот насловен „Зимски соништа“. Како солист ќе настапи...
Мегафон

Децата од „Дајте музика“ Кристина, Анастасија, Миха и Филип на „Детска евровизија“ ќе ја претстават Македонија со песната „Green forces“

Како што претходно веќе објавивме, децата од многу популарната емисија „Дајте Музика“ се избрани од МРТ да ја претставуваат  Македонија...
Радио Милева

Учесничката во „Задруга 5“ исмена на столбот на срамот: Далила снимена како „испушта ветрови“ додека чекори? (ВИДЕО)

Далила Драгојевиќ со недели е во центарот на вниманието на јавноста поради аферата со Филип Цар и напуштањето на нејзиниот сопруг Дејан...
Радио Милева

Станија тргнува на турнеја по клубови и дискотеки, па се враќа во „Задруга“: Старлетата најави лудило на сцената! (ФОТО+ВИДЕО)

Станија Добројевиќ неодамна го напушти прекрасниот имот во Шимановци. Таа постигна договор со продукцијата да влезе во „Задруга“...
Радио Милева

Ќерката на позната актерка порасна во вистинска убавица: Наследничката на Гвинет Палтроу е копија на актерката (фото)

Гвинет Палтроу неодамна на социјалните мрежи објави фотографија од нејзината ќерка Епл која наполни 17 години, а нејзините фанови се...
Радио Милева

Српската мисица насмеана од уши до уши, покажа двоглав орел, јавноста експлодираше: „Квалитетите на еден изрод“! (ФОТО)

На социјалните мрежи, осамнаа шокантни фотографии од српската мис Интерконтинентал, Валентина Петровиќ, која се сликала заедно со Мис...