вторник, 26 октомври 2021

Љубов и Секс

Дали вашиот партнер глуми дека е заљубен во вас: Овие 3 знаци покажуваат дека сте во врска која нема иднина

Како треба некој да се позиционира во такви врски и дали воопшто треба да остане во нив? Ова прашање им пречи на многу луѓе, кои не се...
Радио Милева

Цеца откри што и прави Шерифовиќ под масата за време на снимањето на „Ѕвездите на гранд“: „Ем ме галиш, ем ми штипеш“ (видео)

Новата сезона на „Ѕвездите на Гранд“ продолжува да крева голем прав во јавноста, а членовите на жирито неколку пати истакнаа дека доаѓањето...
Живот и Стил

Направете домашна маска од краставица и млеко: Ја хидрира кожата и ги ублажува изразените брчки

Доцната пролет и летото се периоди кога кожата на лицето е особено сува, затоа бара дополнителна хидратација и третмани кои ќе ја освежат. Маска...
Радио Милева

Драгана Мирковиќ живее во дворец вреден 50 милиони евра, а нејзината ќерка Мануела работела на рецепција

Пејачката Драгана Мирковиќ живее во дворец во Австралија и успеа своите деца да заштити од очите на јавноста. Тие последен пат во медиумите...
Лице в Лице

Стевчо Јакимовски: „Веднаш ќе направиме четири нови градинки, ќе ја реконструираме салата ‘Партизан’ и ќе направиме нови паркинг места (ВИДЕО)

Кандидатот за градоначалник на општина Карпош и лидер на „ГРОМ“,  Стевчо Јакимовски во интервју за Курир.мк, вели дека во општината...
Радио Милева

Кралицата на разголените фотографии на Инстаграм инспирирана од мерките: Анљела Сагра во костим на секси медицинска сестра за „Ноќта на вештерките“ (ФОТО)

Анљела Сагра, попозната како кралица на разголените фотографии, повторно ги полуде своите следбеници со најновото жешко издание. Таа...
Радио Милева

Свадба во домот на победничката на „Ѕвездите на Гранд“: Џејла Рамовиќ се враќа дома од студии заради венчавка… ама не нејзина! (ФОТО)

Џејла Рамовиќ ја напушта Барселона, каде моментално е поради студии, а причината за тоа е ни помалку ни повеќе, туку свадба! Имено, Џејла,...
Радио Милева

Нема да ја препознаете: Пејачката Оља Карлеуша се повлече од јавноста и денес изгледа поразично, а еве со што се занимава

Пејачката Оља Карлеуша на јавноста и стана позната по песните „Жене лавице“ и „Брусхалтер“ во текот на 2000 година. Меѓутоа, последните...
Радио Милева

Кија Коцкар: „Мојот сопруг имаше с*кс во туш кабина во која после се туширав“, а еве што вели дали повторно би влегла во реално шоу

Кристина Кија Коцкар не се појавува во медиумите, но сега преговори за актуелните теми. Имено, Коцкар проговори за нејзиниот стан во...
Радио Милева

Мили проговори за соработката со двете најголеми ѕвезди: „На Цеца и платив 600 000 евра за Ушче и утредента ме „шутна“, а еве зошто ја прекинал соработката со Брена

Александар Милиќ Мили досега не зборуваше јавно за прекинувањето на соработката со Цеца Ражантовиќ за која заедно со Марина Туцаковиќ...
Радио Милева

Мелани е на добар пат да ја надмине мајка и: Запознајте ја талентираната ќерка на Соња и Јохан Тарчуловски (ФОТО+ВИДЕО)

Македонската фолк пејачка Соња Тарчуловска нема кој не ја познава. И по нејината естрадна кариера и по тоа што е сопруга на македонскиот...