петок, 22 октомври 2021

Живот и Стил

Торта од банани која мора да ја пробате: Не се пече, готова е за 20 минути, а уживањето е загарантирано

Денеска ви претставуваме рецепт за освежувачка торта која не се пече и за чија подготовка не ви се потребни многу вештини, ниту време. Потребни...
Мегафон

Доделување на наградата за најдобар млад македонски џез музичар на Филип Букршлиев и промоција на две ЦД изданија

В недела (24 октомври) во 16 часот на платото пред МКЦ, во организација на Скопскиот џез фестивал ќе бидат промовирани две ЦД-а и ќе се додели...
Радио Милева

На Драгана Катиќ – водителката на музичкото шоу „Никогаш не е доцна“, овој некогаш познат пејач и бил голема љубов (ФОТО)

Пејачот на  некогаш мегапопуларната група „Дивљи кестен“, која жареше и палеше во 90-тите години, Игор Старовиќ отсекогаш, а особено...
Живот и Стил

Удобно и практично парче без кое есента е незамислива: Еве како се носи карираната кошула оваа сезона

Предимензионираните кошули со машки крој се идеално есенско парче. Тие се удобни и топли, а карираниот дезен гарантира ултра модерен...
Радио Милева

Маринко Роквиќ во тешка здравствена состојба: Организмот на пејачот го нападнала бактерија, која никако не може да ја искорени (ФОТО)

Пејачот Маринко Роквиќ веќе некое време се бори со бактеријата која го нападна неговиот организам. Роквиќ наводно е лошo, едвај зборува,...
Радио Милева

Еве што прави момчето на Цеца Ражнатовиќ додека пејачката е на снимање на „Ѕвездите на Гранд“ (видео)

Момчето на Цеца Ражнатовиќ, Богдан Срејовиќ  изгледа се вселил во домот на пејачката. Имено, екипата на „Папарацо лов“ ја следеше неколку...
Радио Милева

Некогашната учесничка во „Ѕвездите на Гранд“ тврди: „Мојот сопруг ме снимаше додека снимав романтични сцени со друг маж“ (фото)

Поранешната учесничка во „Ѕвездите на Гранд“, Слаѓана Зубчевиќ откри еден детаљ од приватниот живот. Неодамна, таа ја издаде својата...
Радио Милева

Oва е сон на секоја девојка: Ќерката на Харис Џиновиќ ги отвори вратите од својот гардеробер (фото)

Џина Џиновиќ (17) ќерката на пејачот Харис Џиновиќ постојано е активна на социјалните мрежи, па овој пат  откри уште еден детаљ од нивниот...
Радио Милева

Водителот Драган Маринковиќ Маца е далеку од убавец, ама затоа неговата сопруга е повеќе од тоа: Неодоливо убава и бескрајно вљубена… во него! (ФОТО)

Познатиот шоумен Драган Маринковиќ Маца е во среќен брак со неговата сопруга Јована, која е 20 години помлада од него. Ова е втор брак...