четврток, 21 октомври 2021

Живот и Стил

Време е да го исчистите гардероберот и да се ослободите од нив: Четири есенски трендови кои тоа повеќе не се во мода

Овие парчиња облека полека заминуваат во заборав Кога некој добро познат бренд „ќе извади“ нови парчиња облека, постарите трендови...
Живот и Стил

Комбинирајте ја со сос или месо: Трик со помош на кој палентата станува одлична ужинка и прилог за оброк

Ова нејверојатно е еден од најефтините, најбрзите, а и највкусните оброци кои може да ги подготвите. Ништо полесно, а толку вкусно! Подгответе...
Љубов и Секс

Психолозите откриваат 2 работи кои секој маж ги посакува во бракот: Ниту една не е поврзана со интимност

За добар брак неопходно е и двете страни да покажат многу љубов, труд и внимание. Не е точно мислењето дека мажите одлучуваат да стапат...
Радио Милева

По аферата со политичарот, сочно клипче: Тања Савиќ ќе ве распамети, во свилен црвен пењоар, секси жартиери и црни чорапи (ВИДЕО)

Фолк пејачката Тања Савиќ неодамна се најде во центарот на вниманието по скандалот поради наводната љубовна афера со еден политичар,...
Радио Милева

Ѕвездата од клупата на Реал никако да го погоди голот, ама затоа прецизно гаѓа на друго место: Лука Јовиќ одново ќе стане татко (ФОТО)

Софија Милошевиќ, познатата српска манекенка и топ модел, по вторпат е бремена со својот партнер, фудбалерот на Реал – Мадрид, Лука...
Радио Милева

Жирито во „Ѕвездите на Гранд“ не престанува да изненадува: Ѓорѓе Давид буквално лаеше на Цеца, оваа остана стаписана! (ВИДЕО)

Жирито во „Ѕвездите на Гранд“  не престанува да изненадува со своите потези од недела во недела, а судејќи по објавите, ќе биде напнато...
Радио Милева

Позната пејачка и се заканувала на покојната Марина Туцаковиќ и не ја оставала на мир: „Ќе те уништам“

Еден од најпознатите текстописици во регионот, Марина Туцаковиќ по долгата борба со опасната болест почина на 19 септември. Таа напиша...
Радио Милева

Пред да ја ожени Сузана, Саша Поповиќ бил во врска со оваа позната пејачка, а неговата сегашна сопруга, верувале или не, го фатила бидермаерот на нејзината свадба (ФОТО)

Саша Поповиќ и Сузана Јовановиќ повеќе од две децении уживаат во хармоничен брак и не кријат дека нивната љубов и денес цвета. Сепак,...
Радио Милева

Милутин Мркоњиќ Мрка неколку години е врска со Ана Бекута, а еве како изгледа неговата претходна сопруга и со што се занимавала (фото)

Поранешната сопруга на Милутин Мркоњиќ Мрка е Драгана Даша Мркоњиќ која со години работела како адвокат, а подоцна како и судија. Тие...
Радио Милева

Прва исповед на поранешниот партнер на Северина: Милан Поповиќ за првпат откри непознати детали за пејачката – „Таа има две лица“

Милан Поповиќ гостуваше во емисијата кај Милорад Мариќ и првпат јавно проговори низ што поминал со Северина, па откри и непознати детали...
Радио Милева

Единствената Македонка на британската музичка сцена: Јова Радевска – девојката со „девет животи“ го живее својот музички сон во Лондон (ФОТО+ВИДЕО)

Таа една од оние многуте кои оддамна ги спакуваа куферите и заминаа од дома, од родната Македонија.  Но една од ретките која не тргнала...