вторник, 19 октомври 2021

Мегафон

По убедливата победа во Аеродром, Муцунски ги покани противкандидатите на кафе – еве каква порака испрати

„Ги поканив моите противкандидати на кафе дружење за да испратиме порака за обединување кое не само на Аеродром, туку и на цела Македонија...
Радио Милева

На Карлеуша и фали сонце и темен тен, ама затоа не и недостасува да споделува „голи пози“ секој ден (ФОТО)

„Жештината попушти“ – што би рекле некои, иако сонцето денививе по малку срамежливо ѕирка низ облаците, па по неколку часа знае и...
Радио Милева

Важи за една од најатрактивните жени: Ќе препознаете ли која водителка е на фотографијата? (фото)

Јавните личности особено пејачите, актерите, водителите се активни на социјалните мрежи каде редовно објавуваат новитети како од нивната...
Радио Милева

„Жена од султана“ има чудна навика, да не носи долна облека: Тијана Милентијевиќ е една од оние пејачки што не носат гаќички? (ФОТО)

Пејачката Тијана Милентијевиќ, попозната како „ Жена од султана“, предизвика вистинска возбуда со својата последна објава на нејзиниот...
Радио Милева

Игор Којиќ првпат во јавност по разводот од Северина: Бившиот на пејачката се појави на премиера во друштво на неговите родители (фото)

Игор Којиќ во август официјално се разведе од пејачката Северина Којиќ, а една година пред тоа не беа заедно. Отогаш Игор не е виден во...
Радио Милева

Тијана -„Ајфон“ речиси гола зад затворски решетки: „Старлетата во природна средина“ (ФОТО+ВИДЕО)

Тијан Максимовиќ, попозната како Тијана – Ајфон, е една од од најелкспонираните српски старлети. Јавна личност без професија, позната...
Радио Милева

Сите се чудат зошто Станија ја напушти „Задруга 5“, а никому не му падна на памет, која е всушност вистинската причина (ФОТО)

Станија Добројевиќ, сега е веќе поранешна „задругарка“, откако вчера, 18-ти октомври 2021 г. го напушти најгледаното ријалити, откако лидерот...
Радио Милева

Нада Топчагиќ не се пресоблекува две недели: Пејачката од роденденот на Ибра се појавува во иста модна комбинација (фото)

Пејачката Нада Топчагиќ пред две недели беше специјална гостинка на родеденот на фудблаерот Златан Ибрахимовиќ. Пејачката возбудена...
Радио Милева

По аферата со владините тендери на Жарко Димитриоски, неговата емисија го менува името: Падна предлог како да се вика „Еден на еден“ и еве кој е новиот кум на името (ФОТО)

Откако медиумите објавија дека фирмата “Еден на еден“ на ТВ водителот Жарко Димитриоски само годинава добила  на 9 тендери од различни...
Радио Милева

Синот на Злата Петровиќ првпат проговори за наводната врска со третата среќа од Родиќ: „Таа е добра девојка за пријателство и за нешто повеќе“

Медиумите неодамна пишуваа дека третата сестра од Родиќ, Наташа Родиќ е во врска со синот на Злата Петровиќ, Јован Пејиќ. Имено, Наташа...
Радио Милева

Беа во „војна“ во „Ѕвездите на Гранд“: Вики Миљковиќ откри во какви односи е со Карлеуша откако го напушти музичкото шоу

Беа во „војна“ во „Ѕвездите на Гранд“: Вики Миљковиќ откри во какви односи е со Карлеуша откако го напушти музичкото шоу Вики Миљковиќ...