сабота, 16 октомври 2021

Радио Милева

Познатите се сеќаваат: Jaвните личности со емотивни пораки по повод 14 години од смртта на Тоше Проески

Македонија и Балканот се сеќаваат на Тоше Проески кој на денешен ден пред 14 години трагично го загуби животот во сообраќајна несреќа...
Радио Милева

Водителката Сања Савевска како илезена од турска серија: „Брза кујна“ ли е или „Немирно лето“? (ФОТО)

Кулинарското ТВ шоу „Брза кујна“ стана една од најомилените програми од ваков жанр кај нас, но и една од најгледаните воопшто ТВ содржини...
Радио Милева

Марија Груевска не е само „принцеза за на сцена“, туку е и „татина принцеза“, а еве и зошто?! (ВИДЕО)

Со своите оригинални настапи и модни комбинации, битолчанката Марија  Груевска  остави посебен впечаток во регионалното музичко талент...
Радио Милева

Тие се во роднинскa врскa, но немаат исти музички интереси – Сара Гигова: „Не сум во сенка на Антониа Гиговска“

Младата и талентирана пејачката, Сара Гигова иако пее уште на 6,7 години, на публиката и стана позната со нејзиното учество во регионалните...
Радио Милева

„Copy – paste“: Тијана Дапчевиќ објави фотографија од архива, а нејзините следбеници коментираат дека Вук е пресликан на неа

Тијана Дапчевиќ зад себе има кариера долга повеќе од две децении, а од самиот почеток, па досега често експериментираше и го менуваше...