петок, 15 октомври 2021

Радио Милева

Меган Фокс важи за најубава жена во светот, а води лична борба: Познатата актерка откри со какви здравествени проблеми се бори

Меган Фокс во заедничкото интервју со нејзиното момче Машин Ген Келијем за британскиот „GQ Style“ проговори за своите несигурности. Актерката...
Радио Милева

Пеце – „Суперхикс“ во предизборно-политичка СДСМ кампања, а бендот се огради од него: Не е кандидатот за градоначалник на СДСМ – центар добар, туку музичарот има личен интерес ако тој победи!

Локалните избори се на прагот, кампањата привршува, на чекор сме од гласањето за нови градоначалници по градовите и оштините. Скопје,...
Радио Милева

Ова позната водителка е бивша сопруга на актерот Марко Живиќ: Со него беше во најтешките моменти, а по разводот останаа добри пријатели

Актерот Марко Живиќ почина на 50 години откако претходно беше хоспитализиран бидејќи бил заразен со коронавирус. Актерот во 2008 година...
Радио Милева

По написите дека Тања Савиќ е во врска се политичар, се огласи и нејзиниот се уште законски сопруг: „Ако тоа е вистина, тогаш таа е жена без морал“

Водителката Јована Јеремиќ во емисијата „Папарцо лов“ изјави дека пејачката Тања Савиќ е во врска со политичар од Босна. По оваа нејзина...
Радио Милева

Kaлиопи со емотивна порака по повод 14 годишнината од смртта на Тоше Проески: „Се наближува 16-ти октомври, тагата ми го стега грлото се повеќе и повеќе“

Утрото на 16 октомври 2007 година беше кобно за македонскиот пејач Тоше Проески кој почина во сообраќајна несреќа на пат за Хрватска на...
Радио Милева

Петтиот брак на пливачот „ги усвити“ социјалните мрежи: Знаете ли што им е заедничко на Александар Маленко и Емилија Розман?

Петтиот по ред брак на Александар Маленко со словенечката инструкторка по пливање и терапевт за масажа во Марибор, 42 годишната Метка...