вторник, 12 октомври 2021

Радио Милева

Некогашната членка на женската супер група „Моделс“ наводно „одлепила“: Од народна пратеничка во Собранието на Србија до пациент на психијатрија! (ФОТО)

Иако медиумите во Србија првично објавија дека Ивана Стаменковиќ – Синди била хоспитализирана вчеравечер, 11.1.2021 година, вистинската...
Радио Милева

Бившите ријалити учесници, сега љубовници за малку ќе се заколеа: Иван Маринковиќ и плеснал неколку шлаканици, а Јелена Илиќ го прободела со ножици! (ФОТО)

Иван Маринковиќ, ријалити учесник и поранешен сопруг на пејачката Гоца Тржан, предизвикал хаос во својот стан во Нов Белград, а потоа...
Радио Милева

Анастасија Ражнатовиќ „тежи“ пола милион евра: Пејачката за три години заработила огромно богатство

Популарната млада пејачка Анастасија Ражнатовиќ од своите седум песни кои ги објави на „Јутуб“ и на другите музички платформи досега...
Радио Милева

Ќерката на Весна Змијанац денес му е сопруга на Реља Поповиќ, но Николија некогаш беше во врска со оваа голема црномуреста НБА ѕвезда!

Популарната естрадн0-брачна  двојка Реља Поповиќ и Николија Јовановиќ денес имаат две ќерки и се обидуваат да ја зачуваат својата приватност...
Радио Милева

Малкумина знаат дека оваа бивша „Ѕвезда на Гранд“ и бил прво момче на Милица Тодоровиќ! (ФОТО+ВИДЕО)

Првата врска на пејачката Милица Тодоровиќ (30) за пошироката јавност беше обзнанета по романсата со Раде Ковачевиќ, братот на пејачот...
Радио Милева

Хит снимка на социјалните мрежи: Јелена Карлеуша и Цеца Ражнатовиќ заедно во жири во „Ѕвездите на Гранд“

Јелена Карлеуша од оваа сезона повеќе не е дел од „Ѕвездите на Гранд“, а на нејзино место дојде нејзината најголема непријателка, пејачката...
Радио Милева

Српската презентерка на ТВ Пинк не издржа кога ја доби веста: Едвај прочита дека најдобриот пријатил и се самоубил, па среде Дневник стана и замина

Една од најпознатите ТВ водителки, Тања Раѓеновиќ, откри како реагирала и се почувствувала кога во програмата во живо дознала дека нејзиниот...