петок, 8 октомври 2021

Љубов и Секс

Разведени луѓе откриле што би можело да им го спаси бракот: Да бев свесна дека бракот треба да биде „ние“, а не „јас против него“

Еден корисник на „Reddit“ ги замолил разведените луѓе да откријат што би можело да го спаси нивниот брак. Некои од одговорите се навистина...
Живот и Стил

Постојано го сонувате истиот сон? Експертите откриваат зошто тоа ви се случува и како да го решите проблемот

Дали некогаш сте имале ист сон неколку пати? Ликовите, заплетот, речиси се е исто и се се повторува. Зошто постојано го сонуваме истиот...
Радио Милева

Домот на Карлеуша вреди цело богатство: Луксузна вила со два базена, пет купатила и посебна соба за Јелена (ФОТО)

Домот на Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ може да ја понесе титулата за најубав дом во регионот, доколку имаше такво натпреварување. Меѓутоа,...
Радио Милева

„Хуљиќи со години доаѓаа кај Данијела и Петар – тој се заљуби во Хана многу порано“: Соседите открија детали од приватниот живот на пејачот

Петар Грашо беше 24 години во врска со Данијела Мартиновиќ, а по нивното раскинување пејачот среќата ја пронајде покрај 14 години помладата...
Радио Милева

Снежана Ѓуришиќ ги прокоментира кавгите на Цеца Ражнатовиќ во „Ѕвездите на Гранд“: „Знае фино да одговори“

Од самиот почеток се коментира доаѓањето на Цеца Ражнатовиќ во „Ѕвездите на Гранд“. Од емисија во емисија станува се повеќе напнато,...
Радио Милева

Mарина Туцаковиќ му кажала дека никогаш нема да биде ѕвезда: Еве како денес изгледа Никола Пауновиќ од „Операција триумф“

Никола Пауновиќ учествуваше во музичкото шоу „Операција Триумф“ во 2008 година. Тој го покажа својот талент, но не успеа да стигне до...