среда, 6 октомври 2021

Радио Милева

Само (една има) вистина, на све баш и не иде тегет чорапа: Градоначалниче на Кисела Вода, врска да се немало од мода! (ФОТО)

Кампањата за претстојните локални избори во полн замав. Медиумите преплавени, особено телевизиите со реклами, дуели, дебати… Среда,...
Љубов и Секс

Пронаоѓањето на втората половина не е лесно: Овие прашања треба да ги поставите на првиот состанок

Додека во неколку наврати пишувавме за тоа што не треба никако да се разговара на првиот состанок и кои прашања треба строго да ги избегнувате,...
Живот и Стил

4 нутриенти кои го подобруваат здравјето на штитната жлезда: Оваа храна ја нормализира нејзината работа

Проблемите со штитната жлезда, од воспаленија до нејзина ослабена функција станаа болести на современите жени поради, како што се верува,...
Радио Милева

Бугарската мисица Венцислава Тафкова ги напумпа градите па порача: „Подобро е на луѓето да си им во уста, отколку в скут!“ (ФОТО)

Мис Бугарија 2020, Венцислава Тафкова си ги зголеми градите. Таа ги надува ци*ките со по 375 кубици во секоја, пишува „Б’лгарија денес“,...
Љубов и Секс

Неодговарање на пораките може да биде само еден од проблемите: 4 проблеми кои им пречат на жените на почеток на врската

На почетокот на врската, сите партнерства се воведуваат во позначајни познанства, и на тој начин започнува изградбата на емоционалната...
Радио Милева

Данијела Мартиновиќ наводно дознала за врската на нејзиниот бивши Петар Грашо и Хана Хуљиќ – еве како реагирала

Како бомба одекна веста дека пејачот Петар Грашо е во врска со ќерката со Тончи Хуљиќ, Хана Хуљиќ. Грашо не сакаше ни да ги потврди, ниту...
Радио Милева

Прија отвори душа: „Пред да се омажам мислев дека Брена живее живот како на филмови“ (ВИДЕО)

Нејзе животот и беше „лизгав под“. Таа „им должи два животи“ на своите родители, баби и дедовци, а раѓањето на детето е нејзино „неповторливо“...
Радио Милева

Британската водителка, автор и инфлуенсерка Кејти Пајпер минала низ пекол: Била преубава пред бившото момче да ја силува и полие со киселина в лице (ФОТО)

Британската водителка, авторка и инфлуенсерка Кејти Пајпер на социјалните мрежи откри дека била итно хоспитализирана откако се задавила...
Радио Милева

На сцената е од 2004 година, но во вакво издание ретко кој ја памети: Погледнете како изгледаше Тања Савиќ како русокоса

Пејачката Тања Савиќ на музичката сцена е од 2004 година кога се појави во првата сезона на „Ѕвездите на Гранд“ каде што освои трето место. Отогаш...
Радио Милева

Милица Дабовиќ јавно призна дека се „пали“ на познат српски оженет кошаркар: „Бев луда по него… а и уште сум, нека извини жена му“!

Кошаркарката Милица Дабовиќ откри на кого се „палела“ од јавната сцена кога била мала и со својата изјава шокираше многумина. „На...