вторник, 5 октомври 2021

Љубов и Секс

Дали знаете некој што неодамна се заљубил? 5 работи кои ќе ви помогнат да стапите во врска за време на пандемија

Корона вирусот и ковид влијаат на секој аспект од нашиот секојдневен живот: работа, образование, воспитување деца, патувања, дружење...
Радио Милева

Данела Арсовска вратена од пред врата на зградата на Територијалната противпожарна единица – Автокоманда: Шилегов и забрани влез?

Денеска на независниот кандидат за градоначалник на Скопје, Данела Арсовска и беше забрането да влезе во просториите на Територијалната...
Радио Милева

Откако го продаде „Гранд“, Саша Поповиќ влезе во уште попрофитабилен бизнис, кој нема врска со естрада

Откако пред неколку месеци ги продадоа своите акции во „Гранд“, Сузана Јовановиќ и Саша Поповиќ започнуваат нов бизнис. „Купија неколку...
Мегафон

За “Годишниот конкурс за проекти од национален интерес во културата“ за првпат ќе се аплицира електронски

За Годишниот конкурс за поддршка на проекти од национален интерес во културата за 2022 првпат ќе се аплицира електронски. Електронската...
Љубов и Секс

Не им го дозволувајте ова на потенцијалните партнери: Задржете ја самопочитта дури и ако сте заљубени

Многу луѓе се препуштаат на шармот на заведување на потенцијалните партнери, толку заслепени и заљубени, честопати се занемаруваат...
Радио Милева

Сопругата на хер Жика беше исто така позната глумица: Гидра дури три пати се земал и разведувал од неа, но до крај на животот останале заедно (ФОТО)

Познатиот Драгомир Бојаниќ Гидра, кој најмногу се памети по улогата на Жика Павловиќ во хумористичниот серијал„Жикина династија“,...
Радио Милева

Цеца збесна на прашањето за нејзината некогашна пријателка Мира Шкориќ: „Дали јас ви ја спомнав“?

Во новата сезона на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, Цеца Ражнатовиќ е новиот член на жирито наместо  Јелена Карлеуша. Меѓутоа,...
Радио Милева

Сандра на модна ревија дојде прилично разголена: Снашката на Брена се појави во мошне предизвикувачко издание, па на себе го привлече сето внимание (ФОТО)

Несудената снаа на Лепа Брена и девојка на нејзиниот син Виктор Живојиновиќ, Сандра Миљаковиќ, се појавија на ревијата на сестрата на...
Радио Милева

Мускулестата латина гола, во призор од кој возбудата е загарантирана: Анљела Сагра е поделотворна и од вијагра! (ФОТО)

Латиноамериканската убавица Анљела Сагра, позната и како „кралица на голи фотографии“, редовно им споделува на своите 14 милиони следбеници ...
Радио Милева

Петар Грашо се огласи по написите дека е во врска со 14 години помладата Хана Хуљиќ, ќерката на Тончи Хуљиќ

По пишувањата на хрватските медиуми дека Петар Грашо наводно е во врска со Хана Хуљиќ, ќерката на Тончи Хуљиќ, се огласи и пејачот и ги...
Радио Милева

Внукот на Цеца покажа дека нема страв уште од мали нозе: Малиот Жељко ја наследил хаброста од татко му Вељко и дедо му Аркан (ФОТО)

Цеца Ражнатовиќ е зафатена со оценување на кандидатите во жирито на „Ѕвездите на Гранд“, поради што не се гледа премногу со внукот...