петок, 1 октомври 2021

Љубов и Секс

3 непростливи грешки кои може да ви ја уништат љубовта: Само најсилните можат да „преминат“ преку нив

Сигурни сме дека не постои личност која никогаш не направила грешка во животот, а особено во љубовта. Грешките се наши непромислени...
Радио Милева

По наводниот скандал на погребот на Марина Туцаковиќ се огласи и Мина Костиќ која го тврди спортивното: „Лача на никој не кажа лоши зборови, ниту пак избрка некој“

Познатиот текстописен Марина Туцаковиќ беше погребена во среда (29.09.2021) откако ја изгуби битката со опасната болест. По желба на семејството,...
Радио Милева

Oткако и беше сведок на суд, Лепа Брена не се разделува од бившата на Мирослав Илиќ: Заминаа заедно во провод, па и упати емотивна порака

Мирјана Антовиќ од Канада дојде во Србија поради судењето со Мирослав Илиќ за утврдување на татковство на нејзиниот син Девин кој не...
Радио Милева

Кога Сани Гроздановска вози, совозачот од нервози и стравови се „препотува“, а можеби и… „нешто друго“ од „уплав“ му се случува? (ВИДЕО) (ФОТО)

Македонските фолкери, пејачката Сања Сани Гроздановска и клавијатуристот и член на групата„Скопски боеми“, патем и приватен угостител...
Мегафон

„Момент-документ“ – книга на фотографии од Зденко Петровски за музичките настани одржани во Скопје

Вечерва, петок, 01.10.2021 год. со почеток од 18 часот во МКЦ ќе се одржи промоција на „Момент-документ“ – книга на фотографии од Зденко Петровски...