октомври 2021

Радио Милева

Еве како изгледаше сестрата на Цеца на својата венчавка – Лидија на сопругот фудбалер му роди четири деца (фото)

Светлана Цеца Ражнатовиќ до пред 2 години живееше со својата сестра Лидија Ококоćиќ во вилата во Дедиње. За јавноста е добро познато...
Радио Милева

„Мајка и ја остави кога имаше три месеци, со татко и ретко се гледа“: Соседите од родното место на Милица Павловиќ открија детали од животот на пејачката

Пејачката Милица Павловиќ детството го помина на југ во Србија, местото наречено Доњи Буниборд во Лесковац. Бракот на нивните родители...
Радио Милева

Нови детали за случајот на Болдвин: Помошник режисерот призна – „Не проверив дали куршумите се вистински“

Актерот Алек Болдвин уби кармеманка Халина Хачинс  и го рани режисерот Џоел Соуза. на сет за филмот „Rast“, а сега е откриено што кажал...
Радио Милева

Тамара Ѓуриќ на „меден викенд“: Цицлестата старлета го сподели телесениот раскош на Инстаграм со фотографирање, а со својот тазе сопруг, во реално уживање (ФОТО+ВИДЕО)

Српската старлета Тамара Ѓуриќ пред неколку дена му го кажа судбоносното „да“ на својот избраник Никола Качаревиќ со кој веќе ја има...
Радио Милева

40 дена од смртта на Марина Туцаковиќ: На поменот се појавија синот и сопругот, а еве кои од естрадните личности се појавија

Денес (29.10.2021) се полнат 40 дена од смртта на српскиот текстописец Марина Туцаковиќ. Марина почина на 19 септември по долгата и тешка борба...
Радио Милева

Ана Николиќ имаше брутален одговор на прашањето на новинарите за Раста: „Ти да не си некој сосед од селото, па те интеренсира тоа“

Пејачката Ана Николиќ во последно време е во центарот на вниманието на медиумите поради пишувањата за нејзиниот љубовен живот и шпекулациите...
Радио Милева

Џакузито и е втор дом: Актерката Даница Максимовиќ се разголе на 68 години, па ги засени и многу помладите со своето одржано тело и раскошните облини! (ВИДЕО)

Даница Максимовиќ (68) отсекогаш важела за една од најубавите актерки, која и сега, во седмата деценија од животот, изгледа многу помладо....
Радио Милева

Joвана Јеремиќ ја поткачи Јована Јоксимовиќ: „Прашајте ги нејзините колеги како се однесувала со нив“ – тврди дека има комплекси

Водителката Јована Јоксимовиќ тврди дека нема конкуренција и дека Јована Јоксимовиќ која во еден период и беше омилена, е далеку да...