среда, 29 септември 2021

Радио Милева

Цеца Ражнатовиќ на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“ се појави во проѕирен фустан, па ги покажа гаќичките (фото)

Цеца Ражнатовиќ на последното снимање на „Ѕвездите на Гранд“ се појави во провокативно издание. Пејачката за ова прилика одбрала креација...
Радио Милева

Синот на Марина Туцаковиќ се огласи пред погребот на текстописецот: „Посакајте ми среќа да го издржам овој ден“

Текстописецот Марина Туцаковиќ почина на 19 септември, а погребот ќе биде денес, на 29 септември 2021. Нејзиниот син Милан Радуловиќ Лаќа...
Радио Милева

Кија Коцкар ги прозва Луна и Марко како родители, а сега се огласи Миљковиќ и жестоко и одговори: „Ти кога ќе родиш, ти одлучувај“

Луна Ѓони и Марко Миљковиќ неодамна објавија дека ќе ги тужат сите кои без нивна дозвола објавуваат фотографии од нивната ќерка Миа. По...
Радио Милева

Дарко Лазиќ и Барбара Бобак првпат заедно пред камери: Пејачот пред новата девојка призна со колку жени бил досега

Дарко Лазиќ гостуваше во емисијата „Амиџи шоу“ и првпат се појави пред камери со неговата нова девојка Барбара Бобак. Во емисијата...
Радио Милева

Наскоро ќе има и шеста, а ова се необјавените фотографии од снимањата на петтата сезона на „Преспав“

Во 2020- та година со 20та епизода заврши 5-тата сезона на серијата Преспав која ја освои македонската публика, а фановите со нетпрение очекуваат...
Радио Милева

Снеже Велков за „градоначалник“: Само таа го гледа Скопје поинаку, уште од рано изутрина… Веќе попладне, македонската престолнина нема врска со утринската убавина (ФОТО)

Во екот на предизборната кампања за локалните избори, разбирливо македонската престолнина е најпримамливата „тврдина“ која политички...
Радио Милева

Кристина Димитриевска на „Инстаграм дружба“ со следбениците: По комплименти за нејзиниот изглед, ја прашаа дали би се сликала топлес – еве што одговори

Maкедонската мисица Кристина Димитриевска  постојано добива пораки, комплименти, позитивни коментари за нејзиниот изглед. Таа е активна...
Мегафон

Девојка падна на бината среде митингот на Шилегов – тој ја виде и продолжи да зборува како ништо да не се случува (ВИДЕО)

На вечерашниот митинг на градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов падна жена, а тој ја виде и продолжи со својот говор. Имено Шилегов...