петок, 24 септември 2021

Радио Милева

Лидија Вукиќевиќ се струполила по скали среде претстава: Актерката раскрварена продолжила да глуми, брзата помош дошла на крај (ФОТО)

Лидија Вукичевиќ се присети на нејзината најголема несреќа што и се случи на „даските што значат живот“, кога се испружила на нив, а...
Радио Милева

Star Boy – македонскиот трап артист кој живее во Париз го промовираше својот „Infinity Box“ во Монте Карло: Музичко ДВД, маичка од сопствениот моден бренд, беџ и стикери во еден пакет! (ВИДЕО)

Оние кои ги следат модерните текови на музичката сцена се сеќаваат на Македонецот кој живеево Париз, а работи и твори како музички трап...
Радио Милева

Фановите прашуваат дали ќе има шеста сезона на „Преспав“, а еве го одговорот на прашањето (видео)

Во 2020- та година со 20та епизода заврши 5-тата сезона на серијата Преспав која ја освои македонската публика. Освен добро познатата екипа...
Радио Милева

Татјана Лазаревска се огласи по силниот земјотрес во Австралија, па откри дека биле во самоизолација: „Денес славиме ослободување“ (видео)

Maкедонската пејачка Татјана Лазаревска заедно со нејзиното семејство, односно сопругот Новица и синовите веќе неколку години живеат...
Радио Милева

Почина бездомникот чие лекување ДНК се понудија да го платат, а Панчо „распали“ по институциите: „Човечкиот живот го вреднуваат со нула“!

Вчера, четврток 23 септември објавивме дека Панчо и Андреј од ар-ен-би дуото „ДНК“ уште еднаш покажаа дека се многу повеќе од „само...
Радио Милева

Се крие како и банкарот: Лила доби подарок од таен обожавател: „Храброст е да љубиш без да очекуваш нешто за возврат“

Секој ден имате прилика да ја гледате водителката Лила Филиповска на ТВ екраните како го води квизот „Се или нешто“ чија 11-та сезона...