петок, 24 септември 2021

Мегафон

Eмил Рубен, Борис Чоревски и Крсте С. Џидров лауреати на наградата за животно дело на МТФ „Војдан Чернодрински“

Годинава лауреати на наградата за животно дело на Македонски театарски Фестивал „Војдан Чернодрински“ се актерите Емил Рубен и Борис...
Радио Милева

На последното испраќање на Марина Туцаковиќ сите присутни ќе мора да покажат сертификат за вакцинација

Синот на покојната Марина Туцаковиќ, Милан Радуловиќ, објави изјава од семејството на социјалните мрежи, во која се наведува дека датумот...
Промотер

Лара Иванова во магична изведба опиша како изгледа кога во љубовен неповрат заминува една – „Душа“ (ВИДЕО)

Сѐ уште пристигаат пофални зборови за одличниот настап и фантастичната интерпретација на младата пејачка Лара Иванова на годишниот...
Радио Милева

Ива Гргуриќ повеќе не е водителка на српската „Ред ТВ“: Старлетата доби „шут карта“ зашто не понуди колку што од неа се очекуваше, или не доби колку што бараше? (ФОТО)

Откако излезе од реалните шоуа, старлетата Ива Гргуриќ започна кариера како ТВ водителка, која не траеше долго, зашто по се’ изгледа...
Живот и Стил

Кралица на есента: Оваа намирница е полна со хранливи материи кои го штитат организмот од чести болести

Тиквата со право го носи името „кралица на есента“. Оваа намирница е исклучително здрава и буквално е преполна со хранливи материи...
Радио Милева

Турскиот заводник Џан Јаман објави снимки како вежба во домашен амбиент: Актерот разголен го покажа своето згодно тело (фото)

Еден од најпопуларните турски актери Џан Јаман од серијата „Романтичарот“  важи за еден од најзгодните актери во регионот. Каде и...
Радио Милева

Беше млад, убав, надежен и талентиран српски актер но и познат рокер, пред да се замонаши: Вака изгледа денес и го носи името Иларион

Поранешниот актер Растко Лупуловиќ (47) се замонаши и го зеде името Иларион. Роден е 1974 година во Белград, а љубителите на филмската уметност...
Радио Милева

Нова војна меѓу холивудскиот пар: Анџелина Џоли и Бред се борат за имот вреден 164 милиони долари

Францускиот имот „ Chateau Miraval“ кој го делат Анџелина Џоли и Бред некогаш имаше посебно значење за парот бидејќи таму се венчаа во 2014 година. Анџелина...
Радио Милева

Машки „ескорт“ на естрадата: Популарна хрватска пејачка изнајмува машки проститутки во Белград, а познат ријалити учесник „спие со стари баби“ за пари во Загреб!

Една од најголемите хрватски музички sвезди редовно ги користи услугите на машки ескорт придружник од Србија, со кого се среќава во...
Радио Милева

Рада Манојловиќ има последици од коронавирусот: На пејачката и се слошило, па завршила во Брза помош?

Пејачката Рада Манојловиќ неодамна прележа корона, а сега наводно пејачката има последици од коронавирусот и завршила во Брза помош. По...