вторник, 21 септември 2021

Мегафон

Мицкоски убедлив победник на дебатата, Заев разочаран, нервозен и отсутен од реалноста: Мицкоски му предочи поразителни бројки, Заев раскажуваше „бајки“!

Се случи долгоочекуваниот дуел помеѓу лидерите на двете најголеми македонски партии, Христијан Мицкоски – ВМРО – ДПМНЕ од една...
Радио Милева

Носи кралско презиме, а изгледа како „собраниска принцеза“: Дубравка Краљ е најубавата народна пратеничка во Србија?

Пратеничката на Социјалистичката партија на Србија, младата политичарка Дубравка Краљ, ги воодушеви сите присутни кога се појави во...
Живот и Стил

5 намирници кои се пријатели на крвните садови: Еден зачин има посебна моќ во чување на здравјето!

Стресниот начин на живот, недостаток на физичка активност, употреба на тутун и алкохол, како и несоодветна исхрана, заедно со генетските...
Радио Милева

Кумата на Марина Туцаковиќ: „Со поглед се поздравивме и збогувавме, двете знаевме дека тоа е последен пат“

Марина Туцаковиќ  во недела вечер (19.09.2021) ја загуби тригодишната битка со тешка болест. Таа почина на 67 -годишна возраст во КБЦ „Драгиша...
Радио Милева

Oженет член на криминалистичката група „Пинк Пантер“ ја финансира победничката на „Задруга“, Ива Гргуриќ?

Победничката на „Задруга 3“, Ива Гргуриќ наводно е во врска со член на криминалистичката гурпа„Пинк Пантер“. Извори тврдат дека новиот...
Радио Милева

Наташа Беквалац – „кумата“ на ЛГБТ парадата во Белград, со чудна изјава: „Јас не сум нивна поддршка, јас сум дел од нив“ (ФОТО)

Наташа Беквалац по втор пат ја носеше титулата „кума“ на годинешната парада на гордоста во Србија  што се одржа минатиов викенд во...
Радио Милева

Ова се најголемите „ријалити гради“: Маја Маринковиќ ги покажа новите силиконски импланти од 1400 кубика? (ФОТО)

Поранешната, а можеби наскоро и идна ријалити натпреварувачка  Маја Маринковиќ ги симна завоите, па и ги покажа новите „ремонтирани“...
Радио Милева

Ана Николиќ сите ги изнасмеа: „Каков бре смак на светот, тоа е за сиромаштија… нам секој викенд ни е смак на светот“! (ФОТО)

Во текот на вчерашниот ден, Ана Николиќ успеа да предизвика лавина коментари на социјалните мрежи и да намее многумина. Имено, едно вирално...