понеделник, 20 септември 2021

Радио Милева

Селма Бајрами е „хот мами“: Русокосата убавица потсети дека е сeкcи пејачка и жешка милфица (ФОТО)

Популарната фолк пејачка Селма Бајрами уште еднаш го оправда статусот на една од најатрактивните, но и најжешки пејачки во „поодминати...
Радио Милева

Биле добри пријатели, но финансиски „ги заглавил“: Марина Туцаковиќ и нејзиниот сопруг Фута и приватно го финансирале Боки 13-ка и вложиле во „1ТВ“?

Една од најголемите балкански текстописци Марина Туцаковиќ вчера ја загуби битката со ракот која ја водеше повеќе од три години. Таа...
Радио Милева

Исплива фотографија на „задругарката“ Викторија Миљковиќ, кога на 12 годишна возраст била силувана од попот во дворот на селската црква (ФОТО)

Учсничката во ралното шоу „Задруга 5“, Викторија Митровиќ ги сподели деталите за шокантната приказна што ја обележа до крајот на животот,...
Радио Милева

„Нашата најдобра Маки“: Српската естрада во солзи се простува од авторката на најголемите хитови, Марина Туцаковиќ

Текстописецот на најголемите хитови, Марина Туцаковиќ почина на 67 години по тешко и долго боледување. Таа ги напиша текстовите на најпознатите...
Радио Милева

Нова женска тепачка во „Задруга 5“: Дениз Дејм го полеа Менсур со вода, а неговата малолетна девојка Милица ја гаѓаше со чаши и шишиња (ВИДЕО)

Менсур Ајдарпашиќ пред сите задругари држеше говор во кој ја посочи (не)хигиената и се пожали дека некои од здругарите треба повеќе...
Радио Милева

Се ожени Тони Цетински: По седум години граѓански брак, хрватскиот пејач ја одведе сопругата Дубравка пред олтар

Хрватскиот музичар Тони Цетински (52) и Дубравка Цетински (37) се венчаа пред седум години односно тие склопија граѓански брак, а сега направија...
Радио Милева

Марина Туцаковиќ ја напиша „Кукавица“ на Цеца, а еве каква приказна се крие зад оваа емотивна балада

Најпознатиот српски текстописец Марина Туцаковиќ, по тешко боледување почина на 67 години. Цеца Ражнатовиќ во една прилика се потсети...
Радио Милева

Марина Туцаковиќ никогаш не ја преболе неговата смрт: Стиховите што го кинат срцето во „Мишо мој“ му ги посвети на својот прерано починат 24 годишен син!

Марина Туцаковиќ ја загуби битката по сериозна болест на 67 -годишна возраст. Најпознатиот српски текстописец никогаш не се опорави...