петок, 17 септември 2021

Радио Милева

Карлеуша јавно се пожали дека „педе*ски“ е исфрлена од учество на годинешнава „Парада на гордоста“ во Белград: Наташа Беквалац е новата српска геј икона!

Традиционалниот марш на гордоста или народски наречената „геј парада“ во Белград е закажана за сабота, 18 септември, со почеток во 16:30...
Радио Милева

Аманда Тривизас и вака „ќе ве фрли“ во „еротски транс“, а камо ли ако отидете на нејзината „Only fans“ страница… таму нема граница! (ФОТО)

Волшебна бринета и девојка со повеќе од милион фанови на Инстаграм, Аманда Тривизас и стана позната на јавноста кога „случајно“ се...
Љубов и Секс

Љубовта е силна, но се плашите од неизвесна иднина? Еве како да ја одржувате врската на далечина, без никакви проблеми

Иако често ќе ве обзема чувство на несигурност, лесно можете да одржите романса, доколку двете страни го дадат својот максимум. Дали...
Радио Милева

Од Јелена на Хелена: Ова е сопругот на Хелена Топаловиќ, кој се разведе со водителката на „Парови“, Јелена Димитријевиќ, за да ја ожени ќерката на Топалко (ФОТО)

Кога јавноста дозна дека Драган Алексиќ – сопругот на водителката на реалното шоу „Парови“, Јелена Димитријевиќ,  е во врска со...
Радио Милева

Не, не е фатаморгана… ова се новите бомбастични фотки на „Жена од султана“: Тијана Милентијевиќ во секси бикини, само за оние над 18 години (ФОТО)

Српската фолк пејачка Тијана Милентијевиќ, попозната по прекарот „Жена од султана“, е на турнеја низ Америка, каде ноќе настапува,...
Радио Милева

Кој беше и колку е значаен Миња Субота за телевизијата, музиката, културата, детското творештво… (ФОТО)

Легендарниот српски телевизиски водител и автор Миња Субота почина утрово на 82 -годишна возраст. Во саботата итно бил пренесен во болница....
Радио Милева

Здравко Чолиќ по долги години призна дека имал блиц романса со оваа светски позната пејачка: Чола бил кај Фрида од АББА на тродневен интимен викенд!?

Здравко Чолиќ важи за една од најголемите балкански sвезди, но и пејач кој со својата појава и харизма ги полуде жените ширум светот....