вторник, 14 септември 2021

Мегафон

Центар за противпожарна обука и спасување по светски стандарди наменски организиран, современо опремен и спремен за користење (ВИДЕО)

По повеќемесечни подготовки и финансиски вложувања, македонската компанија „КОУЗОН“ го претстави пред јавноста првиот наменски организиран...
Радио Милева

Модната сцена во Македонија во тага: Почина младиот манекен Филип Алексовски, долгогодишен член на модната агенција „Моделс Ин“

Модната сцена во Македонија деновиве е во тага поради смртта на младиот манекен Филип Алексовски, долгогодишен член на модната агенција...
Радио Милева

Марија Шерифовиќ и спакува видеоподарок на сега веќе, бившата колешка од „Ѕвездите на Гранд“: „Најдоброто од Карла“… за збогум (ВИДЕО)

Јелена Карлеуша повеќе не е дел од жирито во новата сезона на  најгледаното регионално музичко талент шоу, „Ѕвездите на Гранд“. Зошто...
Радио Милева

Аца Пејовиќ распали по „Ѕвездите на Гранд“: „Не го гледам тоа реално шоу, не сакам да гледам како ги понижуваат децата“

Неодамна започнаа снимањата на музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“, а освен што ќе има нови правила, има и промени во жирито. Имено, наместо...
Радио Милева

Дарко Лазиќ повторно ќе се жени: Свадба под шатор за илјада гости, два вола на ражен и истата пејачка за кума… по вторпат (ФОТО)

Пејачот Дарко Лазиќ повторно решил да се жени, овој пат со својата нова девојка Барбара Бобак со која е во врска само неколку месеци. Пејачот...
Радио Милева

Вакво нешто досега не е видено: Ким Кардашијан се појави во бизарно издание на „Мет Гала 2021“ (фото)

По една година пауза поради пандемијата со коронавирусот, „Мет Гала 2021“ се одржа во музејот „Метрополитан“. Традиционалниот моден...
Радио Милева

Дениз Дејм во „секс шема“ со познат српски политичар: Словенечката старлета од „Задруга 5“ „опслужува“ бивш српски министер? (ФОТО)

Учесничката во најновата сезона на реалното шоу „Задруга 5“ која предизвика најмногу коментари, словенечката старлета Дениз Дејм,...
Радио Милева

Игор Џамбазов објасни зошто е подобро да си писател отколку политичар, па не потсети и на „златните времиња“… негови и на државата Македонија! (ФОТО)

Игор Џамбазов го нема, го нема, а сепак, насекаде го има… И кога го нема, најприсутен е тогаш, зашто одненадеж однекаде ќе „изникне“,...