сабота, 11 септември 2021

Радио Милева

Тешко дека би ја препознале: Протече невидена фотографија од Адријана Алачки од пред 34 години! (ФОТО)

Некогашната фолк пејачка Адријана Алачки имаме прилика да ја гледаме како ТВ водителка и главна готвачка во емисијата „Вкусот на традицијата“,...
Радио Милева

Маца – „Дискреција“ јавно бара мажи за снимање филмови за возрасни: „Сите сте добредојдени, ова се моите услови“ (ВИДЕО)

Старлетата и реалити sвезда, Маца – Дискреција, отвори јавен конкурс, па ги повика сите мажи кои би сакале да снимаат филмови за возрасни...
Радио Милева

93-годишната македонска пејачка Добрила Ивановска Чабриќ брзајќи да стигне на „Охрид фест 2021“ излетала со автомобил од патот: За победничката од „Никогаш не е доцна“, „за влакно“ ќе беше доцна!

Пејачката Добрила Ивановска Чaбриќ (93) од Дојран тешко е повредена во сообраќана незгода што се случила завчеравечер. Добрила  тргнала...