вторник, 7 септември 2021

Живот и Стил

Овошен колач со банани и пишкоти: Кремасто и сочно уживање кое ги поместува границите на совршениот вкус

Овој овошен колач со банани, пишкоти и кремаст фил е идеален за жешките, летни денови. Речиси сите состојки ги имате во домот, па ако ви...
Радио Милева

Додека Цеца денес снима прво издание од „Ѕвездите на Гранд“, Карлеуша ја напушти Србија, а еве и зошто (ФОТО)

Новата сезона на „Ѕвездите на Гранд“ започнува со емитување на 18 септември, а учесниците и гледачите ќе имаат големо изненадување...
Радио Милева

Новата бугарска фолк ѕвезда кариерата ја гради со голи гради: „Малката“ тргна во естраден прогрес, па се сликаше топлес! (ФОТО)

Младата бугарска фолк пејачка позната под естрадниот прекар „Малката“, ги покажа голите гради на плажа. Новата ѕвезда на „Пајнер“...
Радио Милева

Победничката во „Ѕведите на Гранд“ не се двои од него: Џејла Рамовиќ бескрајно е вљубена во својот Рио (ФОТО)

Минатата година, Џејла Рамовиќ го доби најубавиот роденденски подарок од нејзините родители, кој стана и новит член на нивното семејството...
Радио Милева

Водителката на Дневникот на ТВ Пинк има неверојатна брачна приказна: Прво го пријавила и му повикала полиција, а потоа… и станал сопруг! (ФОТО)

Водителката на „Дневник“- от на телевизијат „Пинк“, Тања Раѓеновиќ, отсекогаш била многу отворена кога станува збор за анегдоти од...