четврток, 2 септември 2021

Радио Милева

Аца Лукас се огласи по обвинувањата на Ивана Селаков дека ја измамил: „Да не бев јас, таа ќе немаше ни за леб“

Најновата дуетска песна на Аца Лукас и Ивана Селаков е избришана од „Јутуб“ поради прекин на нивната соработка. Имено, Ивана го обвини...
Радио Милева

Ќерката на Топалко е тренди: Хелена Топаловиќ и закопчана до грло воодушеви со новиот изглед (ФОТО)

Популарната инфлуенсерка и ќерка на  српскиот пејач Топалко, убавата Хелена Топаловиќ е позната по својот атрактивен изглед и провокативни...
Радио Милева

Захија Дехар не бираше средства за слава, па денес е модел и глумица: Си ја „подаваа“ Рибери и Бензема, па за малку заради неа не завршија во затвор, но затоа едниот го избркаа од француската репрезентација (ФОТО)

Името на Захија Дехар е добро познато во Франција, но и ширум светот по скандалот во 2010 година. Тогаш француските фудбалски асови Карим...
Радио Милева

Бившата девојка на Дарко Лазиќ влегува во „Задруга 5“? Планира да го разоткрие пејачот пред камери?

Поранешната девојка на Дарко Лазиќ, хрватската пејачка Оливера Матијевиќ, наводно ќе влезе во „Задруга 5“. Атрактивната бринета наводно...
Радио Милева

Кристијан Голубовиќ јавно го прозва Аца Лукас, а пејачот брутално му возврати: „Тој е будала, паљачо и лажен криминалец“ (ФОТО)

Пред неколку дена, Кристијан Голубовиќ изјави дека не сака никој да го стави во ист кош со Аца Лукас. На сметка на пејачот тој изнесе...
Радио Милева

Долги нозе за играње и бујно деколте за гледање: Лепа Брена никогаш не изгледала попровкативно

Лепа Брена сношти (01.09.2021) настапуваше на еден имот во Црна Гора, а пејачката никогаш не изгледала посвежо, позгодно, поубаво. Kaко и секогаш...
Радио Милева

Горди родители: Децата на Александра Накова, Панчо, Андријана Јаневска тргнаа во прво одделение (фото)

На 1ви стартуваше новата учебна година. Иако поради пандемијата со коронавирусот не се знаеше како ќе започне учебната година дали онлајн...
Мегафон

Почина познатиот грчки композитор Микис Теодоракис, запаметен по своите дела како „Гркот Зорба“, но и по изјавата: „Македонија е една и грчка“

На 96-годишна возраст денеска во Атина почина познатиот грчкиот композитор, диригент и политичар Микис Теодоракис, препознатлив по неговото...
Радио Милева

На Калиопи и „разводот и е песна“: Вака поп дивата му го честиташе роденденот на бившиот сопруг, сегашен пријател и нејзин хитмејкер Ромео Грил (ВИДЕО)

Македонската поп дива Калиопи Букле е една од ретките која има настапи и во време на коронапандемија и тоа најмногу, надвор од Македонија....
Радио Милева

Се соблече Марија Груевска: Младата битолчанка се разголе во бикини во разни провокативни пози – атрибутите во прв план

Младата битолчанка Марија Груевска големо внимание привлече со нејзиното учество во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“. Имено,...