вторник, 31 август 2021

Радио Милева

Александра Пријовиќ со нова провокативна поза пред огледало, следбениците не престануваат да коментираат (фото)

Младата позната пејачка Александра Пријовиќ го привлекува вниманието каде и да се појави, како со својот глас, така и со својот изглед. Поранешната...
Радио Милева

„Македонијо златна… јака ти душа“: Игор Џамбазов ја разреши или само одново ја загатна дилемата, до државата ли е или до народот? (ФОТО)

„Каков народ – таква држава“ – вели една позната поговорка, ама дали е баш така, никој не е до крај сигурен во кажаното?! Точно е...
Радио Милева

Најпознатиот турски заводник Џан Јаман и „фрли око“ на внуката на Тозовац: „Многумина добија фотогрфија, но никој не доби ваков поглед“ (фото)

Турскиот актер Џан Јаман од серијата „Романтичарот“ веќе неколку дена е во Белград каде што пристигна поради професионални ангажмани. Во...
Радио Милева

Северина се огласи откако го доби старателството над детето: „Знам дека не е готово, но битката е добиена“

По речиси две години пејачката Северина Вучковиќ повторно го врати старателството над синот Александар. Пејачката сега ќе може рамноправно...
Радио Милева

Сања Ристеска и ова лето покажа раскошна телесна убавина: Погледот одзади на македонската фолкерка за секој вистински маж е многу повозбудлив од летниот пејсаж (ФОТО)

Македонската фолкерка Сања Ристеска и ова лето остана достојна да ја сподели својата телесна убавина. Годинава карантини, протоколи,...