вторник, 31 август 2021

Радио Милева

Тони Михајловски: Куманово директор на водовод има, денес вода – нема… Многу нетуширани ќе има низ град

Кандидатот за градоначалник на Куманово, актерот  Тони Михајловски со „егзактен пример“ покажа зошто решил да се се кандидира за градоначалник...
Радио Милева

„Бев морално и материјално измамена“: Ивана Селаков во „војна“ со Аца Лукас поради новата дуетска песна

Ивана Селаков и Аца Лукас се скараа само еден ден по објавувањето на нивната песна „Сватови“. Имено, Аца и Ивана вчера ја објавија својата...
Радио Милева

Џеј Ло се избрука за сите пари: На сите им лепат етикети, неа случајно или намерно заборавија да и ја извадат (ФОТО)

Џенифер Лопез во неделата ја посети Венеција, а причина за нејзиното доаѓање беше ревијата на модниот бренд „Долче и Габана“. Популарната...
Радио Милева

Сите ја знаете по учеството во релните шоуа, разголените фотографии и епитетот – најпозната регионална старлета: Ќе ја препознае ли некој? (ФОТО)

Таа е позната по провокативните и предизвикувачки фотографии кои секојдневно ги споделува на социјалните мрежи. Учествувала во неколку...
Радио Милева

Деновиве нејзината песна е хит на социјалните мрежи – ќе погодите ли која пејачка е на фотографијата?

Пејачката Вики Миљковиќ на музичката сцена се појави на домашната музичка сцена во текот на 90тите години, а некои нејзини песни денес...
Мегафон

Капитал Ассет Менаџмент – ново друштво за инвестиционо советување и управување со индивидуално портфолио на хартии од вредност

Комисијата за хартии од вредност на Република Северна Македонија даде дозвола за работа на ново Друштво за инвестиционо советување...
Радио Милева

Синот на Аркан од првиот брак има брат близнак кој сите го виделе, ама малкумина знаат кој е: Војин и Никола се близнаци (ФОТО)

Војин Ражнатовиќ, синот на Жељко Ражнатовиќ Аркан од првиот брак со Наталија Мартиновиќ, е активен на социјалните мрежи. Но само малкумина...