понеделник, 30 август 2021

Живот и Стил

Дава неверојатни резултати, а нема да ве чини ништо: Трикот на Ирина Шајк за беспрекорен тен мора да го испробате!

Таа го освои светот со својот природен изглед и рафинирано чувство за мода, а ако се прашувате како успева да го направи тенот да изгледа...
Живот и Стил

Новата Аткинсонова диета е новиот хит во Холивуд: Ким и Бред Пит се стопија благодарение на оваа диета

поефикасна, тврдат оние што ја испробале Повеќето луѓе кои некогаш се обиделе да ослабат, знаат дека диетата Аткинс дава брзи резултати....
Мегафон

Најголемата фолк-забава за ова лето на 1-ви септември во Битола: Најпопуларните македонски фолк ѕвезди на едно место

На 1-ви септември во еден од најубавите градови во нашата земја ќе се одржи можеби досега најголемиот фолк-спектакл со најпознатите...
Љубов и Секс

Дали вашиот партнер глуми дека е заљубен во вас : Овие 3 знаци покажуваат дека сте во врска која нема иднина!

Како треба некој да се позиционира во такви врски и дали воопшто треба да остане во нив? Ова прашање им пречи на многу луѓе, кои не се...
Радио Милева

Братучетката на убиената пејачка Јелена Марјановиќ е манекенка и вистинска убавица: Бојана е српската Синди Крафорд?! (ФОТО)

Манекенката Бојана Крсмановиќ која полека го освојува светот, важи за една од најубавите и најатрактивни жени на денешницата. Родена...
Радио Милева

Ана Кораќ со нова фото серија врвна перверзија: Цицлестата старлета во пози кои мамат на блуд (ФОТО)

Ана Кораќ не престанува да ја провоцира јавноста со своите провокативни фотографии што редовно ги поставува на социјалните мрежи. Овој...
Радио Милева

Дезниз Дејм, контроверзната учесничка во новата сезона на „Задруга 5“ ја прашаа дали е машко, а таа наговести „тројка“ во најгледаното ријалити!

Новата учесничка во претстојната сезона на „Задруга5“, словенечката инфлуенсерка  Дениз Дејм, предизвика најголемо внимание кај јавноста...
Радио Милева

Илда Шаулиќ микрофонот го замени со тениски рекет: Пејачката има нов бизнис во Америка, а еве колку заработува

Пејачката Илда Шаулиќ беше успешна во тенисот пред да влезе во светот на музиката, а бидејќи настапите и понатаму се ретки поради короната,...
Радио Милева

Драгана Мирковиќ во Виена ужива во луксузен дворец, а вака изгледа нејзината скромна куќа во родното место

Српската пејачка Драгана Мирковиќ заедно со своето семејство веќе со години живее во Виена. Таму живее во огромна вила, но има и дворец...