среда, 25 август 2021

Радио Милева

Кога фолкерката Ирена Вељовска разбра дека Ламбда сојот доаѓа во Македонија: „Ламб(а)да? Сега ќе ви покажам што е Ламбада“ (ВИДЕО)

Покрај сите можни веќе постоечки мутации, коронавирусот продолжува да се трансформира во нови соеви. Најновиот, според редоследот на...
Радио Милева

Антониа машките „ги фрли во агонија“: Гиговска соблечена во бикини сакаше да се пофали со новите нокти, ама… кој ти ја гледа во прсти, покрај ваков телесен раскош (ФОТО)

Младата македонска поп ѕвезда Антониа Гиговска не престанува да изненадува… Ни музички, ни физички. И вокално и телесно од Бога надарена,...
Радио Милева

Не му доаѓа ум: Дарко Лазиќ повторно си го става животот на коцка, неговата нова девојка го поддржува, но фановите ги облеа ладна пот (ФОТО)

Популарниот пејач Дарко Лазиќ со години нема возачка дозвола, а не може ниту да ја обнови, туку мора повторно да полага. Сепак, тоа не...
Живот и Стил

Спречува опаѓање, го стимулира растот, волуменот и квалитетот на косата: Еве како да подготвите маска за регенерација

Потребни се неколку состојки: Многу жени имаат проблем со опаѓање на косата. За да го спречите ова и да ја зајакнете косата, ви предлагаме...
Радио Милева

Црн тесен фустан и шлиц до колк за „колективен имунитет“: Цеца ги спушти прерамките, па боса заигра пред 12.000 луѓе (ВИДЕО)

Игла немаше каде да падне на синоќешниот концерт на Светлана Цеца Ражнатовиќ, што се одржа во Лесковац. Пред повеќе од 12.000 луѓе, балканската...
Живот и Стил

Ова овошје ја зголемува плодноста кај мажите, го намалува крвниот притисок и спречува прогресија кај ракот

Праските можат да ја зголемат плодноста кај мажите, да го намалат крвниот притисок и да спречат појава и понатамошна прогресија на ракот,...