среда, 25 август 2021

Мегафон

Почина Чарли Вотс, легендарниот тапанар на „Ролингстоунс“: Членовите на бендот со емотивни објави се збогуваа од својот колега и пријател

Многу светски sвезди се збогуваа од Чарли Вотс, тапанарот на легендарните „Роулинг Стоунс“ кој почина вчера на 81-година. Сите колеги...
Радио Милева

Подготвен за следниот чекор: Бен Афлек во потрага по веренички прстен заедно со неговата мајка (ФОТО)

Папараците го следат секој чекор на актерот. Светските медиуми не престануваат да пишуваат за последната прошетка на популарниот холивудски...
Радио Милева

Момци пазете! Ќе ви скокне притисокот: Славната пејачка Никол Шерцингер буквално г*ла вежба во теретана (ВИДЕО)

Славната пејачка Никол Шерцингер и понатаму важи за една од најатрактивните пејачки и некогашни членки на „The Pussycat Dolls“ со оглед на...
Вистаграм

Со вакви „оган скапи“ чевли може да се пофали само Карлеуша: Високи потпетици, кожа и кристали… (ФОТО)

Јелена Карлеуша важи за една од најдобро облечените, обуените, дотераните, воопшто средените жени не само на српската туку и на регионалната,...
Радио Милева

Фатална русокоса влегува во „Задруга 5“: На Наталија и нуделе „цело богатсво“ да го заведе и тајно снима Новак Ѓоковиќ (ФОТО)

Наталија Шчекиќ крена голема медиумска прашина уште пред да влезе во петтата сезона на реалното шоу „Задруга“. Таа откри дека наводно...
Радио Милева

Слоба Радановиќ доживеал неколку незгодни ситуации додека пеел на сцена: Стисок на женска рака за ма*иња, чизма во глава, комарец во уста… (ФОТО)

Слободан Слобода Радановиќ одговараше на прашањата на своите обожаватели, кои го поставуваа на Инстаграм. Слоба, меѓу другото, откри...
Радио Милева

Преслатко бебе, уште посладок детаљ на него: Бојана Родиќ го покажа синот, оваа сличност со неговиот татко е повеќе од евидентна (ФОТО)

Бојана Родиќ, снаата на српската пејачка Гоца Божиновска објави прва фотографија со наследникот Зоран Шијан. Синот на пејачката и Бојана...
Радио Милева

Легендарниот Џордан „уловен“ како ужива со сопругата на јахта во Хрватска, но и како паѓа од скутер во вода (ВИДЕО)

Мајкл Џордан ужива на одмор во Хрватска покрај својата поубава половина. Најдобриот кошаркар на сите времиња, Мајкл Џордан, овие денови...
Радио Милева

Луна Ѓогани го покажа стомакот два месеци по породувањето – фановите во неверување од нејзиниот изглед, не носеше ниту градник (ФОТО)

Младата пејачка и победничка на едно реално шоу Луна Ѓогани се породи на 15 јуни годинава, а од тогаш вредно работеше на тоа да си го врати...