понеделник, 23 август 2021

Лице в Лице

Иван Јорданов, кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на општина Штип: „Ќе бидеме чесни, одговорни и принципиелни… со Штип сите ќе се гордееме“

Во изминатов период, односно на претходните локални избори имавме една инфалција на изборни ветувања која ги девалвираше проектите...
Радио Милева

Милан Калиниќ има ќерка убавица, па јавно праша како да ја заштити од армијата додворувачи, а доби вакви одговори: „Тука ништо не ти помага… ќе плачеш“!

Семејството на актерот Милан Калиниќ е неговата најголема поддршка во животот. Неговата сопруга Сандра, во која е заљубен  плени со...
Радио Милева

Јасмина Стоичкова, новата „Мис силикон“ на Бугарија отворено призна: “Само неколку минути по крунисувањето добив непроистојна понуда“ (ФОТО)

Јасмина Стоичкова која веќе го носи епитетот на секс бомба, сега се закити и со нова круна. 23-годишната девојка од Софија е новата мис...
Радио Милева

Немирна предница: На Теодора Џехверовиќ додека играла и пеела и испаднале силиконските уметоци од градите среде бина

Популарната млада музичка sвезда Теодора Џехверовиќ одговораше на прашањата на своите следбеници на социјалната мрежа Инстаграм, па...
Радио Милева

Бјелогрлиќ се’ уште е во полиција, претепаниот режисер даде изјава: „Дивјачки ме нападна одзади, беше тоа напад на пијан и дрогиран човек“

Според последните информации, Драган Бјелогрлиќ се’ уште се наоѓа во полициската станица во Ниш, каде што е приведен и дава изјава,...
Радио Милева

Му приоѓа и од чиста мира го удира со тупаница в лица: Осамна видео од нападот на Драган Бјелогрлиќ врз режисерот Гага Антонијевиќ (ВИДЕО)

Актерот Драган Бјелогрлиќ го нападнал режисерот Предраг Гага Антонијевиќ, а на социјалните мрежи се појави видео од нападот. Инцидентот...
Радио Милева

Еве колку милиони долари „тежи“ Цеца: Познатиот светски сајт “Celebrity net worth” откри колку е богата балканската фолк дива

Светски познатиот сајт „Celebrity net worth“ откри колку  мпари се „тешки“ се многу познати лица, меѓу кои и некои балкански ѕвезди како српската...
Радио Милева

Се огласи Ѓани, па еве што кажа за пиењето од чевелот на гостинот: „Тоа го направив за добар пријател, а не за дебел бакшиш“! (ФОТО)

По објавата на социјалните мрежи, се крена голема прашина сите зборуваат за приватната прослава на која пееше Радиша Трајковиќ Ѓани,...