вторник, 17 август 2021

Радио Милева

Милица Павловиќ на прошетка во бикини како на модна писта: Погледот на неа одзади, „од папучи ќе ве извади“ (ФОТО+ВИДЕО)

Младата музичка фолк sвезда, Милица Павловиќ деновиве има настапи, но и се одмара во Црна Гора. Пејачката оттамусподели сподели жешки...
Радио Милева

Ја напуштила работата поради OnlyFans: Медицинска сестра од САД ја разбранува јавноста со нејзината одлука (ФОТО)

Мајка на три деца од американската држава Масачусетс мораше да ја смени работата поради објавување искрени фотографии на онлајн платформата...
Радио Милева

Скапоцениот гердан со дијаманти кој Цеца наводно го носела украден од страна на Аркан: Сопственичката го забележала во емисија

Урбан мит кој се прераскажува со години… Жеjко Ражнатовиќ Аркан, основач на паравоената формација Српска доброволна гарда и пејачката...
Живот и Стил

Како да го преживеете првиот ден на работа после одморот: Направете една едноставна работа и стравот ќе исчезне!

Враќањето на социјалните активности по изолација поради вирусот корона може да биде доста стресно. Ако се чувствувате како да сте на...
Радио Милева

Една поинаква Карлеуша: За неа ова е важен ден, па пејачката со необично видео ја разнежни јавноста (ВИДЕО)

Пејачката Јелена Карлеуша денеска го слави својот 43-ти роденден, а по тој повод се огласи на својот Инстаграм профил. Пејачката објавила...
Живот и Стил

Само една рака од ова овошје ја разредува крвта: Изобилуваат со витамини и минерали и веднаш го зајакнуваат имунитетот!

Лекарите докажаа дека една од опасните последици од прележаната корона е згрутчување на крвта, што може да биде многу опасно, па дури...
Радио Милева

По вкусот на една од најубавите на светот: Алесандра Амброзио ги обедини сите летни трендови во еден стајлинг!

Бразилската манекенка Алесандра Амбросио е фотографирана пред ресторанот Нобу во Малибу, во друштво на своето момче Ричард Ли. Еден...
Радио Милева

Ѓани за бакшиш пиеше од собуен чевел на гостинот: Нема толку смрдлив чорап, колку што гостинот може да плати! (ВИДЕО)

Јавна тајна е дека српската естрада, особено трубо фолкерите се подготвенаи на се’, па дури и да паднат ниско под сопственото реноме,...