понеделник, 16 август 2021

Живот и Стил

Финансиски хороскоп до крајот на 2021: Ако сте родени во некој од овие 3 хороскопски знаци, лошо ви се пишува

Повеќето хороскопски знаци ќе имаат релативно успешен период и ќе имаат можност да започнат приватен бизнис или да најдат работа за...
Радио Милева

Ријана на мета на критики: И покрај тоа што е најбогатата пејачка на светот, што и да облече изгледа евтино

Пејачката Ријана синоќа била фотографирана во Њујорк. Папарацо фотографите успеале да ја „уловат“, а сите го коментирале нејзиниот...
Радио Милева

ФОТО: Ѓоковиќ на концерт на Мерлин се сликаше со Марија Каран, сите гледаа во бујното деколте на актерката

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ веќе некое време престојува во Црна Гора, каде што со семејството плови со јахта на крајбрежјето,...
Радио Милева

Дарко Лазиќ одговори на обвинувањата дека не ги гледа своите децата: „Ана и Марина имаат многу обврски“

Неодамна во медиумите се појавија вести дека Дарко Лазиќ не ги гледа своите деца. Тој сега проговори и дека не ги гледа бидејќи неговите...
Радио Милева

Дритон Вејсели или Талат од „Преспав“ го промени личниот опис, а ова е неговата девојка со која ужива во Барселона? (фото)

Дритон Вејсели или познат како рецепционерот Талат од „Преспав“ ја освои ТВ публиката со оваа улога во македонската  хит серија. Талат...
Радио Милева

Ретро фотографии од Тијана Дапчевиќ: Пејачката извади фотографии од архива и покажа како изгледала некогаш (фото)

Македонската пејачка со белградска адреса на живеење, Тијана Дапчевиќ е активна на социјалните мрежи. Имено,таа често знае да објави...
Радио Милева

Зебраст комбинезон и необичен детал кои оставаат без здив: Ова се носи во светот, а СЕВЕРИНА сега го прошета и на Балканот!

Поп пејачката Северина важи за една од најдобро облечените жени на домашната јавна сцена. Тој глас ја придружува и често може да се слушне...