петок, 13 август 2021

Радио Милева

Проклетството на “Оскарот” не ја заобиколи ниту оваа глумица: Пред 20 години ја освои наградата за главна женска улога, а после тоа сѐ тргнало надолу

Иако со сите сили се трудеше, Хали Бери не можела да го избегне она што во Холивуд го нарекуваат “Проклетството на Оскарот”. Имено,...
Мегафон

Здружението „Храбро срце“ втора година по ред го одбележува 13 Август – светскиот ден на органодарителството

Ирена Р. Најдевска, поддржувач на Здружението „Храбро срце“ е организаторот на овој настан на кој беа поделени едукативни флаери со...
Радио Милева

На црвениот тепих секогаш била една од најдобро стилизираните… Но, поради оваа модна комбинација Бела Хадид се чувствувала засрамено

Дури и модните божици каква што е Бела Хадид некогаш носат модни парчиња поради кои од дното на душата се каат, и тоа оние од црвениот...
Радио Милева

ФОТО: Најозборуваната Македонка сака да го зголеми зaдникот и да бидe првата „пластична“ пејачка во земјава

Нејзиното вистинско име и презиме е Марија Тодоровска, која во светот на естрадата е позната под уметничкото име Марија Л у и с a. Атрактивната...
Радио Милева

Водителката Јована ја соблече сукњата и порача: Ова го прават жени кои не се ИСФРУСТРИРАНИ (ФОТО)

Познатата српска водителка Јована Јеремиќ повторно се најде во центарот на вниманието на јавноста поради последната објава на социјалните...
Радио Милева

Парче од свадбената торта на Чарлс и Дијана продаденo за вртоглава сума на пари, но има еден голем проблем за купувачот…

Парче торта од венчавката на принцот Чарлс и лејди Дијана Спенсер од 1981 година беше продадено на британска аукција во средата за 1.850...
Радио Милева

Длабокото деколте на Цеца во преден план на нејзиниот настап! Загрме на приватна прослава – Тесниот фустан ги истакна бујните ГРАДИ! (ФОТО)

Анастасија објави видео од прославата. Светлана Ражнатовиќ беше на приватна прослава каде пееја Радиша Трајковиќ Џани, Ана Бекута,...
Радио Милева

Стружанец ја уценувал водителката Мелита дека ќе објави нејзини компромитирачки фотографии, со цел да и го наруши угледот и честа

Екс водителката Мелита Ракичевиќ била уценувана од момче од Струга, кој го злоупотребил нивното пријателство, па работата дошла до...
Живот и Стил

ФОТО+ВИДЕО: Мајка ја средуваше собата на својот 15 годишен син- ќе се онесвестеше кога виде што има крај креветот

Аманда Нибер на своите пријатели би можела да им се пофали дека не е од оние мајки кои постојано влегуваат во собата на своите тинејџери...