понеделник, 9 август 2021

Љубов и Секс

Утрински под клима, милина! Водењето љубов може да биде врвно задоволство дури и при високите летни температури

Го сакаме летото, но кога топлината е неподнослива, размислуваме само за мраз, клима и бранови, а не толку често за секс. Зошто? Па, не...
Радио Милева

Најава на нов тренд кога не му е време?! Мила Кунис ги зачуди сите со изборот на облека – иако е популарен секоја година!

Убавата актерска sвезда и сопруга на Ештон Качер, актерката Мила Кунис, ги изненади присутните кога беше фотографирана во Канада во...
Радио Милева

Кај Ријана не е секогаш потребен гламур и сјај: Новата милијардерка не внимава на тоа како излегува во јавност!

Холивудската sвезда и милијардерка Ријана беа фотографирани од папараци додека одеше на штандот на брендот Марија Теш со своите пријатели. По...
Мегафон

Денеска е голем празник: Вистински ден да започнете некоја работа или да тргнете на пат, за многу години Св. Пантелејмон

Денеска го славиме Светиот великомаченик Пантелејмон. Православната црква и нејзините верници го празнуваат Светецот кој ги лекувал...
Живот и Стил

Совршен рецепт кој се прави за 5 минути: Потребни ви се само неколку состојки, многу лесно се подготвува, а вкусот ќе ве воодушеви

Исечете го готовото јадење на парчиња и сервирајте топло Ако ви треба брз, но вкусен оброк, ова јадење ќе биде вистинскиот избор. Потребни...