четврток, 5 август 2021

Мегафон

Вториот краток филм за старо Скопје „Раѓањето на градот” ќе биде прикажан на првиот Фестивал на нем и класичен филм во Кинотека

На 10. август (вторник) со почеток во 20 часот, премиерно ќе биде прикажан вториот краток филм за Старо Скопје, „Раѓањето на градот”, чиј...
Радио Милева

Бившиот на Емина Јаховиќ се огласи откако пејачката поднесе тужба против него и го обвини дека не плаќа алиментација: „Што и да кажам, погрешно ќе ме разберете“

Поранешниот сопруг на Емина Јаховиќ, Мустафа Сандал, ја откри каков е нејзиниот однос со пејачката откако таа го тужеше за неплаќање...
Радио Милева

Џенифер Анистон не се дружи со луѓето кои не се вакцинирани: „Со причина се ослободив од некои пријатели“

Џенифер Анистон во ново интервју за „InStyle “, признава дека ги прекинала односите со неколку луѓе од нејзиното опкружување поради нивниот...
Радио Милева

Милица Дабовиќ одговори на негативните коментари за нејзиниот изглед: „Можеби не сум убава, но имам з*дник за олимписки медал“

Koшаркарката Милица Дабовиќ е активна на социјалните мрежи каде што редовно објавува и провокативни фотографии поради кои често наидува...
Радио Милева

Парот од „Ѕвездите на Гранд“ , Елена и Гуте уживаат во летна авантура на ова скопска дестинација (фото)

Македонската пејачка Елена Миленковска и нејзиниот сопруг Гуте Маринковиќ се добри познати на јавноста по нивното учество во регионалното...