вторник, 3 август 2021

Живот и Стил

Туширањето наутро со топла вода има повеќе штета отколку корист: Голема грешка која влијае на целиот ден!

Туширањето наутро пред сите дневни обврски е одлична навика, но само ако ја користите вистинската температура на водата. Ако сакате...
Љубов и Секс

Дали некогаш сте пробале пеперутка? Симпатично и нежно, му покажувате на вашиот партнер дека се чувствувате сигурно со него!

Пеперутка бакнежот е многу сладок и нежен бакнеж што може да изрази страст, љубов и наклонетост. Тој е совршен зачин во врската. За да...
Радио Милева

„Хормоните ми полудеа, телото ми се менува“: Луна Ѓогани откри со какви последици се соочува по породувањето

Поранешната натпреварувачка во реалното шоу „Задруга“,  Луна Ѓогани на својот Инстаграм профил откри дека има проблеми со хормоните...
Радио Милева

Станија без цензура: Познатата старлета отвори профил на сајт за возрасни и ќе ги наплаќа своите еротски фотографии

Најпопуларната старлета на овие простори, Станија Добројевиќ, освен што учествува во разни реални програми, е позната и по тоа што сака...
Радио Милева

Снеже Велков на +39 степени е пожешка и од времето: Водителката и пилатес инструкторката во невидено разголено издание досега (фото)

Македонската ТВ водителка и пилатес инструкторка, Снеже Велков денот го започнува со утринска физичка активност, со вежбање или возење...