август 2021

Радио Милева

Тони Михајловски: Куманово директор на водовод има, денес вода – нема… Многу нетуширани ќе има низ град

Кандидатот за градоначалник на Куманово, актерот  Тони Михајловски со „егзактен пример“ покажа зошто решил да се се кандидира за градоначалник...
Радио Милева

„Бев морално и материјално измамена“: Ивана Селаков во „војна“ со Аца Лукас поради новата дуетска песна

Ивана Селаков и Аца Лукас се скараа само еден ден по објавувањето на нивната песна „Сватови“. Имено, Аца и Ивана вчера ја објавија својата...
Радио Милева

Џеј Ло се избрука за сите пари: На сите им лепат етикети, неа случајно или намерно заборавија да и ја извадат (ФОТО)

Џенифер Лопез во неделата ја посети Венеција, а причина за нејзиното доаѓање беше ревијата на модниот бренд „Долче и Габана“. Популарната...
Радио Милева

Сите ја знаете по учеството во релните шоуа, разголените фотографии и епитетот – најпозната регионална старлета: Ќе ја препознае ли некој? (ФОТО)

Таа е позната по провокативните и предизвикувачки фотографии кои секојдневно ги споделува на социјалните мрежи. Учествувала во неколку...
Радио Милева

Деновиве нејзината песна е хит на социјалните мрежи – ќе погодите ли која пејачка е на фотографијата?

Пејачката Вики Миљковиќ на музичката сцена се појави на домашната музичка сцена во текот на 90тите години, а некои нејзини песни денес...
Мегафон

Капитал Ассет Менаџмент – ново друштво за инвестиционо советување и управување со индивидуално портфолио на хартии од вредност

Комисијата за хартии од вредност на Република Северна Македонија даде дозвола за работа на ново Друштво за инвестиционо советување...