петок, 30 јули 2021

Радио Милева

Некогашната мегапопуларна бугарска поп-фолк ѕвезда Гергана сега работи како касиерка во еден софиски супермаркет (ФОТО+ВИДЕО)

Недостатокот на музички настапи се покажа како фатален за иднината на некогаш ултрапопуларната бугарска пејачката Гергана. Поранешната...
Радио Милева

Еве зошто девојката е повторно со синот на Брена: Виктор покажа „црно на бело“, што добива Сандра со него, а што губи ако се врати на село! (ФОТО)

По гласините дека раскинале, Виктор Живојиновиќ, најмладиот син на Лепа Брена и Боба Живојиновиќ, ја одведе својата девојка Сандра Миjаковиќ...
Радио Милева

На нивните медиумски препукувања им нема крај: Барбара Бобак повторно ја поткачи Марина Гагиќ: „Љубоморна е, ќе бидам мајка на нејзиниот син кога ќе се омажам за Дарко“

Кавгата меѓу поранешнaта и сегашната партнерка  на пејачот Дарко Лазиќ ја интригира јавноста со денови. Имено, Барбара Бобак не престанува...
Радио Милева

Сестрата на ријалити ѕвездата Миљана Кулиќ е секс бомба со атомска предница: „Градите на Тијана одат две минути пред неа“ (ФОТО)

Контроверзната ријалити учесничка во „Задруга“, Миљана Кулиќ има уште две сестри – Тијана (24) и Ана, кои се потполно спротивни од...
Радио Милева

Анѓела Јакимовска е новата водителка на „Бекстејџ“: Емоционална интелигенција и нозе „уз врат“ (ФОТО)

Најгледаниот естраден ТВ магазин кај нас „Бекстејџ“ и во својата тринаесетта сезона тргна со стандардна летна шема во живо. Ова лето...
Радио Милева

Саша Поповиќ го разврза јазикот и проговори за „Ѕвездите на Гранд“: „Јас не го назначив Мили за директор“

Саша Поповиќ откри дека и следната сезона жирито во „Ѕвездите на Гранд“ ќе остане непроменето. „Жирито останува исто, освен ако некој...
Радио Милева

По скопската љубовна драма на Тара и Ша, се огласи контроверзниот пар и ја откри нивната страна на вистината (видео)

Неодамна медиумите во Скопје и регионот пишуваа за големиот скандал што се случи среде Скопје, кој ријалити учесниците Тара Симов и...
Радио Милева

Тамара растури, „го урна“ Антички во Охрид, а Катарина Ивановска „одлепи“ на нејзиниот концерт, па за малку „ќе го урнеше“ Перо Антиќ (ФОТО)

Тамара Тодевска како и секој жив човек, можеби има маани, знае да направи по некој гаф, да биде на моменти несериозна, неодговорна и кон...
Радио Милева

Јелена Карлеуша и ќерките евакуирани поради силниот пожар во Турција: Пејачката се огласи на Инстаграм – „Ова беше стресен и напорен ден“ (видео)

Пејачката Јелена Карлеуша заедно со нејзините ќерки е на одмор во Бодрум, Турција каде преживеа вистинска драма поради силниот пожар...