четврток, 29 јули 2021

Радио Милева

Сопругата на Оливер Драгојевиќ по 3 години од неговата смрт: „И денес кога ќе заѕвони телефонот мислам дека тој ме бара“

Сопругата на Оливер Драгојевиќ на 3 години од неговата смрт: „И денес кога ќе заѕвони телефонот мислам дека тој ме бара“ Денеска (29.07.2021)...
Радио Милева

Папараците ја уловија турската актерка Шевал Сам на плажа – вака изгледа во бикини во петтата деценија од животот (фото)

Наскоро треба да започне снимањето на петтата сезона на популарната турска серија „Забрането јаболко“. Како што се зборува и како...
Радио Милева

Пејачката Данијела Враниќ опасно се избрука со описот на стара фотографија: Се погреба самата себе си! (ФОТО)

Некогаш многу популарната српска фолк пејачка Данијела Враниќ сподели стара фотографија на Инстаграм, но наместо да се пофали опасно...
Радио Милева

На ќерката на покојниот Синан Сакиќ и бил дијагностициран рак: „Се спасувам со бременост, сега го чекам четвртото дете“

Ѓулкица Сакиќ, ќерка на починатиот пејач Синан, моментално живее со своето семејство во швајцарскиот град Базел. Иако ретко дава изјави...
Радио Милева

Ќе се снима „Кафеана на Балканот“, серија за животот на Аца Лукас темелена на автобиографијата „Ова сум јас“: Кија Коцкар ќе ја глуми неговата бивша сопруга Соња? (ФОТО)

Кија Коцкар и уште две актерки се борат за улогата на поранешната сопруга на Аца Лукас, Соња Вукасановиќ во серијата за животот на пејачот...