среда, 28 јули 2021

Радио Милева

Вака ќе изгледаа великаните на рок ен ролот денес, да беа живи: Џон Ленон, Елвис Присли, Џими Хендрикс, Џим Морисон… (ФОТО)

Многу славни личности, меѓу кои легендарните основоположници на рок ен ролот  починаа релативно млади или во време кога се чинеше дека...
Радио Милева

Јована Јоксимовиќ не му го честиташе роденденот на својот кумашин и бивш колега: Срѓан Предојевиќ наполни 50 години, а од кумата доби – молк!

Водителот Срѓан Предојевиќ го прослави својот 50 -ти роденден, па откри дали му честитале Жељко и неговата колешка и кума Јована Јоксимовиќ,...
Радио Милева

Скопската љубовна драма на Тара Симов и Ша имала и второ полувреме: Раперот се напил, повраќал, плачел, се дерел и и’ се заканувал со самоубиство… и сето тоа пред татко и’ и маќеата

Откако медиумите во Македонија и регионот објавија за скандалот што се случи среде Скопје, кој ријалити учесниците Тара Симов и нејзиниот...
Радио Милева

Ако има ќерка ќе се вика Лондон, а тајна е како ќе се вика ако има момче: Парис Хилтон се огласи по написите дека е бремена

Парис Хилтон, наследничката на милионската империја и нејзиниот вереник Картер Реум, наводно го очекуваат првото дете. Двојката веќе...
Радио Милева

Во „Ѕвездите на Гранд“ не е се’ како што изгледа: Исфрлена кандидатка проговори за навредите од Марија Шерифовиќ, кои потоа биле исечени од емисијата и тој дел не бил емитуван

Дуња Поповиќ се натпреваруваше на музичкиот натпревар „Ѕвездите на Гранд“ пред пет години, но беше дисквалификувана поради вербална...
Радио Милева

Бившата на Дарко Лазиќ ја шокирала неговата актуелна девојка: Марина Гагиќ по телефон и се заканила со ќотек на Барбара Бобак

Моментот што ја исфрлил Марина од колосек беше кога Барабара за медиумите изјави дека синот на Дарко, Алексеј, неа ја нарекува: „Мамо“. „Марина...
Радио Милева

Без фотошoп: Нина Бадриќ го покажа своето згодно тело во бикини на прагот од шестата деценија од животот (фото)

Пејачката Нина Бадриќ неодамна наполни 49 години, а моментално ужива на Хвар каде што со години и е омилена дестинација бидејќи таму...
Радио Милева

Оља Црногорац, некогаш најпосакуваната ТВ водителка денес е најсексапилната модна креаторка (ФОТО)

Некогаш омилена ТВ водителка, а денес дизајнерка и препознатливо лице на Инстаграм. Оља Црногорац, го привлекува вниманието на публиката...
Радио Милева

Лила Филиповска на „чоколадна оргија“ со мачорот: Рагнар покажа заби, додека кралицата мирно си заспа (ФОТО)

Лила Филиповска понекогаш има чудни, навики и и уште почудни потреби… Така барем некој што добро не ја познава може да си помисли...