петок, 23 јули 2021

Радио Милева

Јулија Ефимова е вистинска олимписка убавица: Руската пливачка има импресивна кариера, а и газе за медал!

Меѓу спортистите кои годинава ќе се борат за медали на Олимписките игри во Токио е и Русинката Јулија Ефимова. Руската пливачка покрај...
Љубов и Секс

Експертите советуваат: Спиењето во одделни кревети, па дури и простории, доведува до подобра врска со партнерот

Иако се смета дека паровите кои спијат одделно се разделуваат, науката го докажа спротивното. Благодарение на бројните студии, научниците...
Радио Милева

Аца Лукас ја откри мрачната вистина за големиот хит и кому му го посветил: „Кријам солзи секогаш кога ја пеам“

Една од најемотивните балади кои Аца Лукас ги испеал во досегашната кариера е песната „Лешче“. Во својата автобиографска книга, тој...
Радио Милева

Марија Шерифовиќ раскажа необична случка со една обожавателка: „Си помислив дали да и ја бапнам една в лице или да премолчам…?“ (ВИДЕО)

Пејачката Марија Шерифовиќ одговараше на прашањата на обожавателите и раскажа каква случка доживеала со една обожавателка пред некој...
Радио Милева

Српската естрада „исчуре“: Заради ширење на коронавирусот Црна Гора ги затвори ноќните клубови… настапите се откажаа, тезгите им пропаднаа

Министерството за здравство на Црна Гора донесе одлука да ги затвори дискотеките и ноќните клубови од 23 јули до 2 август поради ширење...
Радио Милева

Адријана Лима гола на месечина: Бившата српска снашка од сите стеги ослободена, се сликаше како од мајка родена (ФОТО)

Бразилската манекенка и поранешна српска снаа Адријана Лима (40) објави нова фотографија на Инстаграм на која позира целосно гола. Имено,...
Радио Милева

Ана Кораќ со топлес селфи: Со едната рака сликаше со другата се изнамачи гиганстките силиконски гради да ги префати (ФОТО)

Старлетата и поранешната ријалити ѕвезда Ана Кораќ објавија нова провокативна фотографија на социјалните мрежи. Кораќ сними топлес...
Радио Милева

Дарко Лазиќ и неговата нова љубовница Барбара Бобак лажеа дека се познаваат од неодамна, но една стара фотографија ги издаде: Имало хемија и пред една деценија (ФОТО)

Пејачот Дарко Лазиќ, откако раскина со свршеницата Марина Гагиќ, влезе во врска со неговата колешка,  Барбара Бобак. Иако многумина...
Радио Милева

Бившиот на Гоца Тржан тврди дека тие треба да се разведат во црква за да склопат брак со друг партнер: „Не знам како се омажи со Раша“

Реалити ѕвездата Иван Маринковиќ по излегувањето од реалното шоу „Парови “ е во емотивна врска со Јелена Илиќ, но го изненадила веста...
Радио Милева

Паметно ги вложуваат парите од продажбата на „Гранд“: Саша Поповиќ и Сузана Јовановиќ купуваат два стана во елитна населба во Белград

Саша Поповиќ и Сузана Јовановиќ купуваат два стана во елитна населба во Белград. Директорот на „Гранд“ и неговата сопруга наводно...