понеделник, 19 јули 2021

Живот и Стил

Дерматолозите препорачуваат: Сапунот и геловите за туширање треба да се користат само на овие делови од телото

Повеќето луѓе сметаат дека е исправно секојдневното туширање со гелови за туширање и шампони, но лекарите предупредуваат дека тоа е...
Радио Милева

Разголената Нивес ќе ве ослободи од стрес… пред спиење: Цицлестата убавица ви посакува „тиркизни сништа“ од јадранските краишта (ФОТО)

Хрватската пејачка, актерка, водителка…Нивес Целзијус, во нејзин стил им посака „добра ноќ“ на своите следбеници со нова серија...
Радио Милева

Иако Цеца и Брена можеби не се „први другарки“, децата сепак им се дружат: Анастасија откри дали Виктор и Сандра се се’ уште заедно? (ФОТО)

Неодамна во медиумите одекна веста дека Виктор Живојиновиќ и неговата девојка ја прекинале врската, апотоа и демантот од нејзина страна,...
Радио Милева

Некогаш беше лудо заљубен во пејачката, а денес поранешниот сопруг на Нина Бадриќ е во брак со оваа убавица

Некогаш беше лудо заљубен во пејачката, а поранешниот сопруг на Нина Бадриќ денес е во брак со оваа убавица Хрватската пејачка Нина...
Радио Милева

Тања Савиќ се огласи по наводните преписки во кои се нејзините деца се жалат на неа: „Сите го знаат мојот случај и знаат што се случи“

Пејачката Тања Савиќ повеќе од една година водеше битка за нејзините деца кои сопругот Душан Јованчевиќ ги зема без нејзино знаење...
Радио Милева

Српската пејачка ограбена: Крадците знаеле дека има настап далеку од дома, па ја „соголиле до гола кожа“ (ФОТО)

Српската пејачка Љупка  Стевиќ (36) се’ уште е во шок откако крадци и го ограбиле нејзиниот стан викендов. Провалниците очигледно знаеле...