петок, 16 јули 2021

Љубов и Секс

4 работи кои мажите би ги кажале на жената што чудо ја сакаат:Овие зборови кажуваат многу повеќе од „те сакам“

Кога мажот ќе го отвори срцето – еве 4 работи што ќе и ги каже на жената што искрено ја сака! Заблуда е дека мажите не покажуваат емоции...
Радио Милева

Погледнете зошто на Дарко Филиповиќ сите му завидуваат и љубоморат: Сопругата на фолк ѕвездата на „Гранд“ пиштол гола или само топлес на плажа? (ФОТО)

Фолк-пејачот Дарко Филиповиќ, кој последниве години не се појавува често во медиумите,  го чува приватниот живот од јавноста, криејќи...
Радио Милева

Бугарската фолкерка Андреа се соблече за инает на бившиот сопруг, па се сликаше со гол г*з во обилен луксуз (ФОТО)

Фолкерката Андреа по којзнае кој пат ги воодуушеви посетителите на социјалните мрежи. Сега русокосата осамна „пиштол гола“ или поточно...
Промотер

Андријана Јаневска и Благојче Трајковски со взаемна љубов на виолината и кларинетот во инструменталот – „Трепет“ (ВИДЕО)

Кларинетистот Благојче Трајковски ја промовира песната „Трепет“, која ја направи во соработка со пејачката и виолинистка Андријана...
Радио Милева

Српската пејачка после настап пијана се вклучи лајв со своите следбеници на Инстаграм: „Пијана сум љубов моја, пијам, лудилооо…“ (ВИДЕО)

Пејачката Љупка Стевиќ, по еден настап, се вклучи во живо па контактираше со своите следбеници на Инстаграм и сите ги запрепасти. Пејачката...
Радио Милева

Ријалити ѕвездата се посрамоти: Маја Маринковиќ случајно се издаде дека не знае да гледа на часовник (ВИДЕО)

Во обид да се одбрани од вербалните напади на една гледачка, Маја Маринковиќ направи потег со што ги тера сите да и се изнасмеат. Во еден...
Радио Милева

Еда и Серкан од „Немирно лето“ се во љубовна врска и во приватниот живот: „Лудо се засакавме“

Актерите од турксата серија „Немирно лето“, Ханде Ерчел и Керем Бурсин со нивните улоги како Еда и Серкан ја освоија македонската публика. Тие...
Радио Милева

Карлеуша пливаше гола, како сирена во базенот: Поп-фолк дивата како лик од земјата на чудата, ја доведе до врв возбудата (ФОТО+ВИДЕО)

Јелена Карлеуша летово малку работи, малку одмора. Конечно тргнаа и нејзините летни настапи меѓу кои беше и оној кај нас во Македонија,...
Радио Милева

Соседите распалија по модната блогерка Зоранах: „Не знае ни добар ден да каже, се замислува дека е Брена или Цеца“

Модната блогерка Зорана Јовановиќ Зоранах која последните месеци е во центарот на вниманието бидејќи нејзината фирма е пред банкрот,...
Радио Милева

Мајката на Дарко Лазиќ за бившите снаии: „Ана ми брани да ја гледам Лорена, ми прати порака дека ќе ме тужи, со Марина немам проблем“

Мајката на Дарко Лазиќ, Бранка Лазиќ вели дека го подржува синот во неговите одлуки, дека не му се меша во љубовниот избор, но го советува...
Радио Милева

Снеже Велков покажа што е тоа „вежбање на македонски јазик“: За добро вежбање, нема лоша песна… освен ако песната ептен (не) ти се погоди? (ВИДЕО)

Македонската ТВ водителка и пилатес инструкторка Снеже Велков е полна со предизвици и идеи. Постојано на ум и паѓаат нови нешта, како...