вторник, 29 јуни 2021

Мегафон

Јули во Кинотека: Од концертот на Влатко Стефановски во Лисински до „Смрт во Венеција“ на Висконти

Кинотеката најавува филмска жетва во „златниот“ месец јули. Програмата започнува на 1 јули со документарниот музички филм ВЛАТКО СТЕФАНОВСКИ...
Радио Милева

Марија се мажи само за милионери: Бугарската пејачка има нов ултрабогат љубовник, со кого одново би застанала пред олтар“

Нова милионерски љубовен бран ја заплисна  „џепната венера“ на бугарскиот поп-фолк, пејачката Марија. До неодамна, сексапилната фолкерка...
Радио Милева

Пејачката се скара со синот околу неговата свадба: Гоца Божиновска би сакала гала прослава, Мирко и Бојана – интимна забава! (ФОТО)

Синот на пејачката Гоца Божиновска – Мирко Шијан и идната снаа Бојана Родиќ наскоро го очекуваат своето прво дете, а нивната венчавка...
Радио Милева

Се преврте ли сега Јелена Карлеуша?Пејачката вака зборуваше за Махир Мулалиќ: „Ти не си за шест гласа, па макар јас се превртам овде“ (видео)

Махир Мулалиќ е победникот на 14-та сезона на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“. Со над 136 000 гласови тој го освои првото место,...
Радио Милева

Пејачката Инди ја претепале на свадба: „Еден од гостите беше нападен па му удрив тупаница в лице, а потоа двајца мажи скокнаа врз мене и добив жесток ќотек“! (ФОТО)

Пејачката Индира Инди Арадиновиќ открива дека била жестоко претепана на една ромска свадба! Фолкерката вели дека двајца мажи ја претепале,...
Радио Милева

„Тие никогаш нема да бидат семејство“: Се зборуваше дека ќерката на Луна ги смирила Марко и Анабела, а всушност еве во какви се односи

Луна Ѓогани и Марко Миљковиќ неодамна станаа родители на ќерката Миа, а се пишуваше дека наводно таа успеала да ги смири Марко и мајката...