четврток, 24 јуни 2021

Љубов и Секс

Ова однесување во брак е полошо од изневерување: Ако ги правите овие работи, вие сте на половина пат до развод!

Измама на партнер е секако најбрзиот начин што води кон раскинување или брак. Но, според неодамнешните истражувања, сè уште има многу...
Промотер

Наташа Малинкова има нова песна, па откако ќе ја слушнете, на вас останува дали ќе кажете – „Немам зборови“ (ФОТО)

Сведоци сме дека корона-пандемијата полека се смирува што беше доволна причина за повеќето протагонисти на македонската музичка естрада...
Радио Милева

Запознајте ја Анљела Сагра – кралицата на Инстаграм голотијата: Жешката Колумбијка ќе ве распамети со секоја своја поза (ФОТО)

Анљела Сагра, позната уште и како „кралица на голите фотографии на Инстаграм“, уште еднаш успеа да ги натера своите бројни следбеници...
Радио Милева

На познатата водителка и се врати ракот: „ Се плашам дека нема да го дочекам полнолетството на своите деца“

Британската водителка Дебора Џејмс боледува од рак на цревата. „Вистината е дека мојот рак никогаш не исчезна. Овој пат повторно се...
Радио Милева

Карлеуша распали по Аца Лукас кој изјави дека пеел и вечерта кога бил убиен премиерот Ѓинѓиќ: „Нема оправдување, па дури ова да го кажал и во наркомански делириум!“

Поп дивата Јелена Карлеуша се огласи денес на својот Инстаграм профил, па жестоко распали по Аца Лукас заради една од неговите шокантни...
Радио Милева

Детали од судењето на Бритни Спирс и нејзиниот татко: „Тој ме контролираше 100 000%, сакам ова веќе да заврши“

Американската поп ѕвезда првпат сведочеше на суд против нејизиниот татко кој има старателство над неа веќе 13 години. Таа истакнала...
Радио Милева

Петар Стругар и оваа ТВ водителка биле во две и пол годишна врска пред обајцата да станат познати (ФОТО)

Шармантниот актер Петар Стругар своевремено го освоил срцето на колешката кој сега е позната ТВ водителка. Пред четири години, додека...
Радио Милева

Новак на Тик Ток: Ѓоковиќ во теретана се качи на бескрајна лента, па почна да танцува, а светот буквално „полуде“ по хит клипот на Ноле (ВИДЕО)

Србија, регионот, Балканот… но и целиот свет едноставно го обожава Новак Ѓоковиќ. Не само поради неговиот голем спортски талент и...
Радио Милева

Дарко Лазиќ и Марина се разидоа, но сега обајцата со емотивни пораки објавија голем повод за славење (ФОТО)

Дарко Лазиќ и Марина Гагиќ неодамна открија дека повеќе не се заедно и дека ја раскинале свршувачката, а сега се огласија дека имаат...