понеделник, 21 јуни 2021

Радио Милева

Полската навивачка ги урна трибините: Марта им го одзема здивот и вниманието на противничките навивачи, па наместо да навиваат неа ја пикираат! (ФОТО)

По натпреварот помеѓу Полска и Словачка, Марта Барцок беше во центарот на вниманието на јавноста, бодрејки го полскиот тим од трибините. Марта...
Радио Милева

Италијанска новинарка известуваше во живо од ЕУРО 2020, па прекрстувајќи ги нозете, ги покажа гаќичките: Паола Ферари како Шерон Стоун (ВИДЕО)

Атмосферата на ЕУРО 2020 сериозно се загрева, има сè повеќе теми за разговор за настаните на теренот, но сега има и за оние, надвор од него. Една...
Радио Милева

Познатиот рапер и неговата девојка ја раскинаа двегодишната врска само 3 месеци по раѓањето на нивната ќерка

Раперот Вук Моб и неговата девојка Оливера Контар раскинаа по две години врска. По тој повод, се огласи Оливера на својот „Инстаграм“...
Радио Милева

Водителката на „Практична жена“ проговори за тешкиот период: „На 16 години поминав низ траума од која не оздравев ни ден денес“

Водителката на „Практична жена“, Наташа Павловиќ искрено откри низ што поминала во најлошиот период од нејзиниот живот. Наташа од...
Радио Милева

Сопругот на Тања Савиќ се огласи откако пејачката тргна со децата за Србија: „Се надевам дека наскоро сите ќе бидеме заедно“

Тања Савиќ по една ипол година конечно ги виде своите деца откако нејзиниот се уште законски сопруг Душан Јованчевиќ ги однесе децата...
Радио Милева

Овој пат не беше „случајно“: Едита Арадиновиќ повторно гола во јавност, градите ги покри со цветови (фото)

Пејачката Едита Арадиновиќ во последно време ја интригира јавноста со нејзните провокативни фотографии. Имено, неодамна на социјалните...
Радио Милева

Луна и Марко како Кардашијанови: Бившите „задругари“ со новородената ќеркичка започнуваат семејно ријалити! (ФОТО)

Луна Ѓогани и Марко Миљковиќ се решија на неочекуван потег. Наводно, новопечените родители решиле да направат сопствено семејно реално...